Zavrieť

Porady

Predlzenie pracovneho pomeru po uplynutí PP na dobu určitú

Mal som podpisany pracovny pomer na dobu urcitu - 1 rok (Sept 2012 - Sept 2013) a vo firme nadalej pracujem, s tym ze nikto mi nic ohladom zmluvy nespomenul. Niekde som cital, ze po vyprsani pomeru nieje potrebne podpisovat ziadnu novu zmluvu a zamestnanec pokial stale dostava od sefa robotu, znamena to ze ostava v pracovnom pomere na dobu neurcitu. V zakonniku prace som to ale nikde nenasiel...Je to naozaj tak?
Naposledy upravil Mariana B. : 15.10.13 at 07:18
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    § 71
    Skončenie pracovného pomeru dohodnutého na určitú dobu

    (1) Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.

    (2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.

    (3) Pred uplynutím dohodnutej doby sa môže skončiť pracovný pomer podľa odseku 1 aj inými spôsobmi uvedenými v § 59.
    mtsa87 Znamena to, ze od septembra si mozem cerpat z dovolenky ktoru mam na 2013/2014, ako by to bolo aj pri zmluve na dobu neurcitu.. mam pravdu?
    Tweety Máš, ale čerpať môžeš aj so súhlasom zamestávateľa

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    § 71
    Skončenie pracovného pomeru dohodnutého na určitú dobu
    Na začiatok

    (1) Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.

    (2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.

    (3) Pred uplynutím dohodnutej doby sa môže skončiť pracovný pomer podľa odseku 1 aj inými spôsobmi uvedenými v § 59.

    Takze tvoj PP je uz podla (2) na dobu neurcitu, automaticky.
    Aj ked by bolo fajn to aj papierovo, dodatkom dat do poriadku, nie je to ale nevyhnutne.

    Predlzenie pracovneho pomeru po uplynutí PP na dobu určitú

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.