Zavrieť

Porady

žiadost súdu

Dobry den prajem Moj problem spočiva v tom že jeden pán nas žaluje ale kedže advokat poslal papiere aj bratove na moju adresu tak som od sudu dostal papier aby som do 10 dni nahlasil bratovu adresu neviem či sud postupoval spravne dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Súd si len plní svoju povinnosť - zistiť akýmkoľvek spôsobom z akýchkoľvek zdrojov kontakt a adresy na zúčastnené strany. Pretože ste bratia, predpokladá, že poznáš pobyt brata.
    Máš dve možnosti: oznámiť miesto pobytu brata a jemu doručiť papiere, alebo oznámiť súdu, že ti nie je známy pobyt brata a odoslať bratove papiere späť súdu. Oni potom musia hľadať tvojho brata inak.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Občiansky súdny poriadok

    § 128

    Každý je povinný bez zbytočného odkladu na požiadanie súdu písomne oznámiť skutočnosti, ktoré majú význam pre konanie a rozhodnutie súdu, za náhradu vecných nákladov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.