Zavrieť

Porady

odchodné

Dobrý deň,
ak zamestnanec ešte nedostal rozhodnutie zo Sociálnej poisťovne o pridelení starobného dôchodku, môže zamestnávateľ napriek tomu požiadať krajský školský úrad o nenormatívnu dotáciu na odchodné pre tohto zamestnanca ?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

    kunkelovaa
    Ja pridávam k téme otázku: Ak som na odchodné neurobila k 1.1. rezervu v RO, mám ju doúčtovať teraz?? Zamestnanec bude mať dôchodkový vek 27.12., ale možno ešte bude pokračovať v PP, tak fakt neviem....
    Naposledy upravil kunkelovaa : 02.06.08 at 14:09

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    školička Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    ak zamestnanec ešte nedostal rozhodnutie zo Sociálnej poisťovne o pridelení starobného dôchodku, môže zamestnávateľ napriek tomu požiadať krajský školský úrad o nenormatívnu dotáciu na odchodné pre tohto zamestnanca ?
    Dakujem
    ja som žiadala pred dvoma rokmi, ak sa dobre pamätám, posielala som so žiadosťou o FP potvrdenie so SP, že menovaný si požiadal o SP, ale najlepšie ti povedia na KŠU.

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    kunkelovaa Pozri príspevok
    Ja pridávam k téme otázku: Ak som na odchodné neurobila k 1.1. rezervu v RO, mám ju doúčtovať teraz?? Zamestnanec bude mať dôchodkový vek 27.12., ale možno ešte bude pokračovať v PP, tak fakt neviem....

    k 1.1.2008 si mala vytvoriť rezervu na to čo sa týka roka 2007. Takže ak splni niekto dôchodkový vek 27.12.2008, tak rezervu nevytváraš k 1.1.2008.

    kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

    kunkelovaa
    Mám takýto problém. Zamestnankyňa končí prac.pomer 28.12. a podáva si žiadosť na starobný dôchodok. Žiadala som KŠU o odchodné, najskôr sľubovali, ale potom, že nám ho dajú až v budúcom roku. Môžem jej ho teda až v budúcom roku - teda v januárovej výplate vyplatiť? Alebo musím teraz? A čo potom s tou refundáciou v budúcom roku? Ďakujem.

    sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

    sojciakova
    Aj nám dajú odchodné za zamestnanca až v nasledujúcom roku. Ale vyplatili sme jej ho teraz.Teraz máme dosť peňazí ,ale v budúcom roku sa každá koruna hodí.Len netuším ako to budem účtovať. Bude z toho pekný guľáš.Už sa teším.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.