Zavrieť

Porady

opravné položky, a predpis pohľadávky

K 1.1.2008 sa vytváraju opravné položky k pohľadávkam na 428/391.
Keď príde k zaplateniu pohľadávky má sa znížiť opravná položka 391/428 alebo už podľa postupov účtovania 391/657? Lebo bežne by to bolo tvorené 557/391, takže je jasné že zníženie je 391/657. Ale teraz keďže účtujeme prvý krát podľa nových príncípov tak sa tvorba opravnej položky účtuje na 428, tak by sa mala aj znížit. Ako to robíte vy?

A účtujete niekto z Vás pokuty, alebo trovy konania? Ako robite predpis pohľadávky? Má to byť takto - 316/689?
zaplatenie pokuty 224/316 a súčasne predpis odvodu rozp. príjmu 588/351?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    miňuška je offline (nepripojený) miňuška

    miňuška
    Prajem dobrý deň, my účtujeme predpis pohľadávok trovy konania 316/648 a pokuty 316/645. Výpis z PRÚ - inkaso pohľadávky účtujeme 224/316 + 588/351. Keď úhrada bez predpisu 224/6xx + 588/351. Dúfam, že Vám to pomôže.

    erikag je offline (nepripojený) erikag

    erikag
    Ďakujem za odpoveď, tiež som konzultovala tieto predpisy s jednou pani, a tiez hovorila že pokuty bude účtovať na 645, a tie trovy konania podľa čoho účtujete na 648?

    miňuška je offline (nepripojený) miňuška

    miňuška
    Neviem, či je to správne, ale podľa Opatrenia č. 37 - o postupoch účtovania mi to nepasuje nikde. A kolega, ktorý robí s pohľadávkami si tiež obvolával úrady a dohodli sa takto. Tak neviem.... Keby ste niečo nové zistili, dajte mi prosím Vás vedieť.

    erikag je offline (nepripojený) erikag

    erikag
    Jasne ze si dame vediet, a vy miňuška ste z nejakeho obvodneho uradu? alebo z inej RO, PO?

    miňuška je offline (nepripojený) miňuška

    miňuška
    Ano, z ObÚ v Poprade. Môžete ma priamo kontaktovať na mojej mail.adrese. Neviem prečo, ale keď Vám sem napíšem moju mail. adresu, tak mi to neprejde.Tak si vyhľadajte moju mail. adresu na zozname zamestnancov ObU v Poprade, pod menom Miroslava Krasuľová.

    erikag je offline (nepripojený) erikag

    erikag
    Ďakujem za kontakt, a tie opravne položky z pohľadávok ako znižujete? Tou 657 na strane DAL zrejme vsak?

    erikag je offline (nepripojený) erikag

    erikag
    Keby nieco tak ja som z ObÚ v Piešťanoch, meno Erika Galová, tiež mi tu nejde zadat mail. adresa.

    erikag je offline (nepripojený) erikag

    erikag
    Ved 316 su pohladavky, a ake mimoriadne naklady? nechapem otazku, su niekde spominane mimoriadne naklady?

    opravné položky, a predpis pohľadávky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.