Zavrieť

Porady

konateľ bez odmeny a zmluvy - stravné lístky?

mozem si ako konatel bez odmeny a pracovnej zmluvy vo vlastnej s.r.o. bez zamestnancov davat do nakladov stravne listky?
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

zo stránky www.drsr.sk:

Ak je konateľ spoločnosti s ručením obmedzeným zamestnancom spoločnosti (je v pracovnom pomere resp. po prerokovaní so zástupcami zamestnancov je rozšírený okruh osôb, ktorým je zamestnávateľ povinný poskytnúť stravovanie na pracovisku o zamestnancov napr. na dohody a pod.) a ak sú splnené podmienky definované § 152 Zákonníka práce, v tomto prípade je zamestnávateľ povinný zabezpečiť stravovanie aj konateľovi. Ak zamestnávateľ počas pracovnej zmeny prispeje zamestnancovi na stravovanie v rozmedzí stanoveného limitu podľa Zákonníka práce, zaúčtovaný náklad je daňovým výdavkom podľa § 19 ods. 2 písm. c) bod 4. zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov.
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

z toho je jasne, ze nemozem
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

ak si dam ako konatel svojej firmy dohodu o vykonani prace, uz si mozem zapocitat stravne listky do nakladov, ak ich firma kupi?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
slabikar Pozri príspevok
ak si dam ako konatel svojej firmy dohodu o vykonani prace, uz si mozem zapocitat stravne listky do nakladov, ak ich firma kupi?
Dohoda o vykonaní práce sa mi javí ako nie celkom vhodná forma na vykonávanie sústavnej a opakovanej činnosti pre spoločnosť. Skôr dohoda o pracovnej činnosti. Ale na základe DoPČ je možné odpracovať max. vo výške 20 hod/týždenne, teda 4 hodín denne. A v tomto prípade znova nie sú splnené podmienky na stravné lístky.
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

tak co je najlepsie a najlacnejsie dat, aby som si mohol stravne listky dat do nakladov?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

slabikar Pozri príspevok
tak co je najlepsie a najlacnejsie dat, aby som si mohol stravne listky dat do nakladov?
Napr. pracovný pomer s minimálnou mzdou...
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Nemyslím si, že konateľ bez pracovného pomeru nemá nárok na stravné....

http://openiazoch.zoznam.sk/info/zpr...p?NewsID=42035

Podľa mňa sa konateľ pokladá za zamestnanca i pokiaľ nemá uzatvorený PP.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Paula Pozri príspevok
zo stránky www.drsr.sk:

Ak je konateľ spoločnosti s ručením obmedzeným zamestnancom spoločnosti (je v pracovnom pomere resp. po prerokovaní so zástupcami zamestnancov je rozšírený okruh osôb, ktorým je zamestnávateľ povinný poskytnúť stravovanie na pracovisku o zamestnancov napr. na dohody a pod.) a ak sú splnené podmienky definované § 152 Zákonníka práce, v tomto prípade je zamestnávateľ povinný zabezpečiť stravovanie aj konateľovi. Ak zamestnávateľ počas pracovnej zmeny prispeje zamestnancovi na stravovanie v rozmedzí stanoveného limitu podľa Zákonníka práce, zaúčtovaný náklad je daňovým výdavkom podľa § 19 ods. 2 písm. c) bod 4. zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov.
Súhlasím

slabikar Pozri príspevok
z toho je jasne, ze nemozem
S týmto záverom nesúhlasím.

machinak Pozri príspevok
Nemyslím si, že konateľ bez pracovného pomeru nemá nárok na stravné....

http://openiazoch.zoznam.sk/info/zpr...p?NewsID=42035

Podľa mňa sa konateľ pokladá za zamestnanca i pokiaľ nemá uzatvorený PP.
K priloženému linku mám pár výhrad:

1. Autor predpokladá príjem konateľa za vykonanú prácu ( či už na základe mandátnej zmluvy alebo aj bez nej ) .

2. Čo v prípade, že ten príjem tam nie je, teda nie príjem, kt. by sa posudzoval ako závislá činnosť ? Bol by tam príjem iba ako podiel na zisku. Takýto príjem nie je predmetom dane a teda, keďže nám tu vypadlo poberanie príjmov považovaných za príjmy zo závislej činnosti, nemôžeme považovať takéhoto konateľa za zamestnanca v zmysle zákona o dani z príjmu.

3. Ak chcem napriek tomu dosiahnuť stav, že konateľovi ( bez príjmov zo závislej činnosti ) vznikne nárok na stravné lístky, musím využiť §152 ods. 7 c; zák. práce. A teda rozšírim okruh osôb, ktorým je zabezpečované stravovanie, po prerokovaní so zástupcami zamestnancov.
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

Anja111 Pozri príspevok
Napr. pracovný pomer s minimálnou mzdou...
to je to najdrahsie riesenie
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
slabikar Pozri príspevok
to je to najdrahsie riesenie
Nechápem prečo sa pýtaš, keď všetko vieš. Daj teda na známosť nám menej zdatným to lacnejšie riešenie. A ak Ti náhodou zostane chvíľu času, máš tu veľa odborných rád, za ktoré si akosi v návale pracovných povinností zabudol poďakovať. Stihol si však neopodstatnene oponovať. Ešteže máš jedoosobovku.
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

Danila Pozri príspevok
Nechápem prečo sa pýtaš, keď všetko vieš. Daj teda na známosť nám menej zdatným to lacnejšie riešenie. A ak Ti náhodou zostane chvíľu času, máš tu veľa odborných rád, za ktoré si akosi v návale pracovných povinností zabudol poďakovať. Stihol si však neopodstatnene oponovať. Ešteže máš jedoosobovku.
nechapem, co ta rozculilo?
ved normalne sa pytam co je najlacnejsie riesenie a tu napise ona ze pracovny pomer s min. mzdou, co je logicky najdrahsie. tak aky mas problem?
0 0
Mária.K. Mária.K.

Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

smith Pozri príspevok
Dohoda o vykonaní práce sa mi javí ako nie celkom vhodná forma na vykonávanie sústavnej a opakovanej činnosti pre spoločnosť. Skôr dohoda o pracovnej činnosti. Ale na základe DoPČ je možné odpracovať max. vo výške 20 hod/týždenne, teda 4 hodín denne. A v tomto prípade znova nie sú splnené podmienky na stravné lístky.
Chcem len poopraviť, že na dohodu o pracovnej činnosti je možné odpracovať najviac 10 hod/týždenne.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
slabikar Pozri príspevok
nechapem, co ta rozculilo?
ved normalne sa pytam co je najlacnejsie riesenie a tu napise ona ze pracovny pomer s min. mzdou, co je logicky najdrahsie. tak aky mas problem?
Ak sa pýtaš, problém bude zrejme u Teba. Ja už som dorástla a problémy pracovné si riešim sama. Chodím sa na Poradu odreagovať a nie rozčuľovať. Apropo, posudzovať PP len jednostranne je síce pravidlom, ale veľmi mylným. Čo je lacné, to je len pre bohatých!!!!!! Ale už si sa polepšil....Tak ja som spokojná. Slušnosť je výsada.....
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

Danila Pozri príspevok
Ak sa pýtaš, problém bude zrejme u Teba. Ja už som dorástla a problémy pracovné si riešim sama. Chodím sa na Poradu odreagovať a nie rozčuľovať. Apropo, posudzovať PP len jednostranne je síce pravidlom, ale veľmi mylným. Čo je lacné, to je len pre bohatých!!!!!! Ale už si sa polepšil....Tak ja som spokojná. Slušnosť je výsada.....
vsmol som si, ze tentoraz si vybuchla, co sa kazdemu stava a odniesol som si to ja, ale to je f pohode. vidim, ze si na to prisla. som rad a vidim, ze ty tiez
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

smith Pozri príspevok
Dohoda o vykonaní práce sa mi javí ako nie celkom vhodná forma na vykonávanie sústavnej a opakovanej činnosti pre spoločnosť. Skôr dohoda o pracovnej činnosti. Ale na základe DoPČ je možné odpracovať max. vo výške 20 hod/týždenne, teda 4 hodín denne. A v tomto prípade znova nie sú splnené podmienky na stravné lístky.
Smith, 20 hod. ?? Ty si nám prepracovaný
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Petra29 Pozri príspevok
Smith, 20 hod. ?? Ty si nám prepracovaný
Už Mária.K ma opravila.
0 0
vmsux vmsux

vmsux je offline (nepripojený) vmsux

Slabikar - velmi dobra otazka, zaujima to aj mna.
Takze ako je to s tymi stravnymi listkami?
Konatel bez pracovneho pomeru ma narok?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
vmsux Pozri príspevok
Slabikar - velmi dobra otazka, zaujima to aj mna.
Takze ako je to s tymi stravnymi listkami?
Konatel bez pracovneho pomeru ma narok?
Nemá nárok - ak nemá uzatvorený riadny pracovný pomer, v ktorom bude mať denne odpracovaný čas 4 hod. a 1 minútu.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
slabikar Pozri príspevok
mozem si ako konatel bez odmeny a pracovnej zmluvy vo vlastnej s.r.o. bez zamestnancov davat do nakladov stravne listky?

...to už je druhá téma, kde sa pýtaš na možnosť poskytovania stravných lístkov v prípade konateľa, ktorý nemá okrem výkonu svojej funkcie uzatvorený pracovnoprávny vzťah. Myslím, že s rastúcim počtom tém a otázok sa ťažko zmení odpoveď na tú, ktorú očakávaš. Ak si nevyplácaš odmenu za výkon funkcie (lebo asi to nepotrebuješ) a nemáš ani uzatvorený PP (kvôli odvodom, to chápem), potom sa čudujem, že ti chýba mesačne suma cca 2000 Sk za stravné lístky. Nevieš to vyriešiť napr. cez podiel na zisku ? Ak je ten zisk dostatočný, a aj po zdanení ti zostane slušný podiel na zisku, potom 24000 Sk na rok ti vyrieši aj stravovanie.....
0 0
andyt andyt

andyt je offline (nepripojený) andyt

dobrý deň, všetci ...má konateľ ( nemá uzavretý PP ), nárok v prípade cesty mimo mesta ( služobná cesta? ) nárok na diety??

Ďakujem vopred za odpoveď a prajem príjemný piatok........ a víkend
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať