Zavrieť

Porady

žiadosť o ošetrovné

ahojte...zamestnanec mi poslal "žiadosť o ošetrovné I. aj II. diel.....I. diel vyplním uplne dole - potvrdenie zamestnávateľa a pošlem do SP....II.diel - potvrdenie o skončení...túto časť si nemal nechať zamestnanec a po ukončení OCR mi ho doniesť? ja by som ho potom potvrdila a opäť zaslala na SP?? Je potrebné zaslať aj potvrdenie na určenie nemocenského alebo tieto tlačiva už nie sú potrebne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    tinkas Pozri príspevok
    posúvam...
    nemusíš podľa mňa na dva-krát - pošli naraz.
    Inak by si to mal riešiť v SP asi sám .. ale tak či tak musíš o tom vedieť http://www.socpoist.sk/uplatnenie-na...atnenie-naroku

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    tinkas Pozri príspevok
    ahojte...zamestnanec mi poslal "žiadosť o ošetrovné I. aj II. diel.....I. diel vyplním uplne dole - potvrdenie zamestnávateľa a pošlem do SP....II.diel - potvrdenie o skončení...túto časť si nemal nechať zamestnanec a po ukončení OCR mi ho doniesť? ja by som ho potom potvrdila a opäť zaslala na SP?? Je potrebné zaslať aj potvrdenie na určenie nemocenského alebo tieto tlačiva už nie sú potrebne?
    tinka-urob si kópiu OČR /potrebuješ to pri nahrávaní miezd/ a komplet celú OČR postúp na SP-od prvého dňa je sociálnou poisťovňou vyplácaná. Nezabudni na ZP nahlásiť začiatok a koniec.
    Ak by OČR trvala viac ako 10 dní, dávaš prerušenie na SP

    tinkas je offline (nepripojený) tinkas

    tinkas
    dakujem Vám...ale v tom prípade musím poslať to tlačivo az po ukonční OCR? kedže sa tlačiva II. sú informácie o nástupe do práce??

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    tinkas Pozri príspevok
    dakujem Vám...ale v tom prípade musím poslať to tlačivo az po ukonční OCR? kedže sa tlačiva II. sú informácie o nástupe do práce??
    ak už máš od lekára aj ukončenie OČR, tak môžeš zaslať

    tinkas je offline (nepripojený) tinkas

    tinkas
    ešte by som Vás poprosila o vysvetlenie...čo treba vyplniť na II.diel "zamestnanec mal v obodí prvých desať dní potreby ošetrovania vymeriavaci základ na platenie poistnéo na NP v dňoch....." ??? trochu to nechápem

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    tinkas Pozri príspevok
    ešte by som Vás poprosila o vysvetlenie...čo treba vyplniť na II.diel "zamestnanec mal v obodí prvých desať dní potreby ošetrovania vymeriavaci základ na platenie poistnéo na NP v dňoch....." ??? trochu to nechápem
    tinka, toto ja nevypĺňam a ani nikto to nepýtal odo mňa dodatočne doplniť

    žiadosť o ošetrovné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.