Zavrieť

Porady

Hlásenie o vyučtovaní dane

Chcem sa opýtať, či už niekto robil hlásenie o vyúčtovní dane a úhrne príjmov o závislej činnosti.
Myslím si, že hlásenie nie je správne, nakoľko do r.6 sa prenáša hodnota z riadka 5 aj keď priznaná a vyplatená suma dan.bonusu je menšia ako zrazená suma.Napr. r. 1 Zrazené preddavky 9.560 r.5 úhrn riadkov 1a4 mám 9 560 Sk , riadok 6 priznaná a vyplatená suma 8936 .(so štvrťročnými výkazmi to vôbec nesedí) Potom nesedí ani riadok 7 atď.
Ak sa mýlim a u mňa je chyba opravte ma.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    uctoeva Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať, či už niekto robil hlásenie o vyúčtovní dane a úhrne príjmov o závislej činnosti.
    Myslím si, že hlásenie nie je správne, nakoľko do r.6 sa prenáša hodnota z riadka 5 aj keď priznaná a vyplatená suma dan.bonusu je menšia ako zrazená suma.Napr. r. 1 Zrazené preddavky 9.560 r.5 úhrn riadkov 1a4 mám 9 560 Sk , riadok 6 priznaná a vyplatená suma 8936 .(so štvrťročnými výkazmi to vôbec nesedí) Potom nesedí ani riadok 7 atď.
    Ak sa mýlim a u mňa je chyba opravte ma.
    Robila som to Hlásenie v dvoch firmách, a nesedelo mi nikde. Treba si to zase pekne ručne urobiť. Nejako sa nám tí programátori Pohody kazia.

    tanina11 je offline (nepripojený) tanina11

    tanina11
    Dobrý deň,

    chcem sa spýtať musím vyplniť v hlásení o vyúčtovní dane za rok 2008(viem aj s pokutou) V odiel, nakoľko sme mali len 2 dohodárov do 5 000 SKK cez leto. Podľa mňa celé to hlásenie bude nulové a tretiu stranu ani nevyplňujem.


    Ďakujem veľmi pekne za skorú odpoveď.


    Hlásenie o vyučtovaní dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.