Zavrieť

Porady

Zivnostnik bez IC DPH a kupa tovaru v zahranici pre predaj na SK

Dobry den.
Prosim Vas o radu, ako postupovat v pripade ze som zivnostnik, zarabam si len sluzbami a kedze moj obrat je minimalny nemal som povinnost registrovat sa na DPH. Momentalne otvarame internetovy obchod, nakupovali by sme v zahranici (EU) a predavali na SK, zial vsetci dodavatelia chcu od nas VAT number, ktore nemame, kedze nepredpokladame ze obraty z obchodu dosiahnu viac ako 1000 euro mesacne dopocul som sa ze netreba registrovat DPH. Avsak ako vlaste prebieha tykto obchod? Kde sa plati dan? V krajine nakupu? S akou danou ja budem predavat tovar tu na SK? Vedieme jednoduche ucto ako sa bude toto vsetko uctovat?
Vopred dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    SMatilda je offline (nepripojený) SMatilda

    SMatilda
    Môžeš sa prihlásiť na DÚ ako dobrovoľný platca DPH. Daň sa platí DÚ ktorému podlieha Tvoje trvalé bydlisko a dobre by bolo aby si sa poradil so skúsenou učtovníčkou tá Ti to vysvetlí podrobnejšie l

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    marijko Pozri príspevok
    Dobry den.
    Prosim Vas o radu, ako postupovat v pripade ze som zivnostnik, zarabam si len sluzbami a kedze moj obrat je minimalny nemal som povinnost registrovat sa na DPH. Momentalne otvarame internetovy obchod, nakupovali by sme v zahranici (EU) a predavali na SK, zial vsetci dodavatelia chcu od nas VAT number, ktore nemame, kedze nepredpokladame ze obraty z obchodu dosiahnu viac ako 1000 euro mesacne dopocul som sa ze netreba registrovat DPH. Avsak ako vlaste prebieha tykto obchod? Kde sa plati dan? V krajine nakupu? S akou danou ja budem predavat tovar tu na SK? Vedieme jednoduche ucto ako sa bude toto vsetko uctovat?
    Vopred dakujem za odpovede.
    VAT number - žiadajú od Vás, aby si to overili a na základe toho potom by Vám predali tovar bez DPH, ale nakoľko nie ste registrovaný pre plátcu DPH na Slovensku, Vy budete v zahraničí nakupovať aj s ich DPH, teda daň sa platí priamo dodávateľovi v jeho krajine.
    Nakoľko nie ste registrovaný pre platiteľa DPH na Slovensku nebudete pripočítavač žiadne DPH k predaju, ceny budete naďalej vypočítavať tak ako pri službách, ktoré poskytujete.
    Všetko, teda celá suma za nákup v zahraníčí bude nákup materiálu, účtovať sa to bude rovnako ako nákup materiálu od dodávateľa zo SR.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Treba mať na pamäti aj
    § 7 DPH
    (1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 13941,45 eur

    Zivnostnik bez IC DPH a kupa tovaru v zahranici pre predaj na SK

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.