Zavrieť

Porady

môže sa ku mne nasťahovať manželka keď sme rozvedení?

som rozvedený už rok manželka sa odsťahovala z nášho spoločného bytu a teraz sa tam chce nasťahovať naspať aj s novým priateľom. Má na to právo ?
Naposledy upravil Dav : 04.02.14 at 13:36
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak je manželka spoluvlastníkom, má právo predmet spoluvlastníctva využívať, aj členovia jej domácnosti.
    Podľa ústavy "Obydlie je nedotknuteľné. Nie je dovolené doň vstúpiť bez súhlasu toho, kto v ňom býva." Exmanželka ti to však oznámila, musíš jej nejakú izbu uvoľniť (musíte sa o užívaní dohodnúť).
    Pretože podľa ústavy medzi základné práva patrí aj vlastníctvo: "Každý má právo vlastniť majetok. Vlastnícke právo všetkých vlastníkov má rovnaký zákonný obsah a ochranu."

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Tweety, lujza.j, terezamaria, zdenka131, arizona, Anik
    6

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    chavier Pozri príspevok
    som rozvedený už rok manželka sa odsťahovala z nášho spoločného bytu a teraz sa tam chce nasťahovať naspať aj s novým priateľom. Má na to právo ?
    Kedže je ten byt spoločný, má právo ho užívať.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Tweety Pozri príspevok
    Kedže je ten byt spoločný, má právo ho užívať.
    chavier Pozri príspevok
    majetok ešte nieje vysporiadaný . Byt je spoločný. Ona sa odsťahovala a teraz asy po roku sa tam chce vrátiť aj s novým priateľom.
    chavier Pozri príspevok
    A v byte bývam ja .
    ...ak nemáš ešte priateľku , tak si nájdi a nasťahuj tiež ...

    Ďalej radšej v myšlienkových pochodoch nepokračujem ...bol by som nemiestny

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    bubkoch Pozri príspevok
    manzelka sa ma pravo do bytu nastahovat ci chces alebo nie ... jej priatel vsak toto pravo nema ... len s tvojim suhlasom :-)
    Presne tak. Ak je manželka stále spoluvlastníčka, nemôžeš jej brániť v jej práve užívať svoj podiel na nehnuteľnosti. Jej partner však k Vašej spoločnej nehnuteľnosti žiadne vlastnícke /a ani nájomné/ právo nemá, takže Ty nemáš povinnosť trpieť ho vo Vašom byte.
    Vysporiadajte si BSM podľa možnosti čo najskôr a predídete takýmto problémom.
    Ak sa neviete dohodnúť na vyplatení /resp. ani jeden nemáte napr. prostriedky na vyplatenie toho druhého/, byt predajte a peniaze si rozdeľte. A nech si bývanie rieši každý sám.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Komu patri byt? Mate vysporiadane BSM ? Kto v byte byva teraz?

    dal si malo informacii...

    chavier je offline (nepripojený) chavier

    chavier
    majetok ešte nieje vysporiadaný . Byt je spoločný. Ona sa odsťahovala a teraz asy po roku sa tam chce vrátiť aj s novým priateľom.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    manzelka sa ma pravo do bytu nastahovat ci chces alebo nie ... jej priatel vsak toto pravo nema ... len s tvojim suhlasom :-)
    LukyKs Nooooooooo

    Možno stačí aj jej súhlas

    podľa toho ako si "rozparcelujú byt"

    môže sa ku mne nasťahovať manželka keď sme rozvedení?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.