Zavrieť

Porady

učtovanie strávných lístkov

Dobrý deň porada.
Prosím o radu, ako účtovať stavné lístky v mesiaci február, keď ich musím viesť ako ceniny a nemôžem ich vydať hneď do spotreby všetky.
Účtujem v rozpočtovej organizácii-zákl.škola.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MartinaP22 je offline (nepripojený) MartinaP22

    MartinaP22
    Keď kúpiš stravné lístky, zaučtuješ ich 213/321, vydáš časť zamestnancom, zaučuješ 528/213 (55% náklad zamestnávateľa), 335/213 (pohľadávku voči zamestnancom - koľko si za stavenky doplácajú, potom to hradia buď v hotovosti alebo im to strhávaš z výplaty), 472/213 ( výška príspevku zo SF), súčet súm na účte 213 je presne toľko, za koľko si im stravenky vydala. Zvyšok hodnoty, ktorá ti ostane na účte 213 je vlasne zhodná s hodnotou straveniek, ktoré ti ostali.

    mifri je offline (nepripojený) mifri

    mifri
    ja sa chcem spýtať, asi som to robila zle, 213/321 a 321/účet
    +položka robím na celý počet kúpených lístkov a náklad zamestnávateľa, SFZ a pohľadávku voči zamestnancovi len na počet vydaných lístkov? Ďakujem.

    MartinaP22 je offline (nepripojený) MartinaP22

    MartinaP22
    napr. kúpiš 100 ks lístkov po 3 € 213/321 v hodnote 300€, zaplatíš fa 300 € 321/221, vydáš 50 ks 150€ ... 82,5€ 528/213, SF napr. 30€ 472/213 a 37,5 € doplatok zamestnanci ,37,50€ 335/213 spolu na účte 213 si odpísala v hodnote 150€ a ostane ti 150 € na 213 tke. Sumy som vymyslela.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Martina, nahodou som natrafila na Vas dialog, ked som riesila podobnu temu. Podla mna stravne hradene zamestnavatelom je 527/213, vid. aj temu, prvy prispevok: http://www.porada.sk/t42716-p5-stravne-listky.html. V rozpoctovkach sa nevyznam, neviem, ci je v tomto rozdiel medzi uctovanim stravneho v rozpoctovke a u obchodnej spolocnosti.

    učtovanie strávných lístkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.