Zavrieť

Porady

Interierova palma - Cycas - zozltnute listy

Ahojte - mam palmu Cycas na ktorej sa zacali objavovat biele chumaciky zo spodnej strany a zacali zltnut listy (vid.fotky) - co to moze byt a ako sa to da spravit?

dik
Miki
DSC00043.jpg  
DSC00045.jpg  
DSC00055.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

    Silvernola
    Vyzerá to na vlnačku, tá dokáže potrápiť! Aj rastlinku, aj pestovateľa. Najistejšia je chémia, ale v byte neviem, neviem. Môžeš skúsiť poodstraňovať vlhkým tampónom, ale to nestačí, podľa foto je napadnutie silné. Skús celú rastlinu povytierať roztokom saponátu a alkoholu opakovane niekoľko týždňov. Mladé jedince sú voľným okom neviditeľné a často sa ukrývajú v neprístupných zákutiach rastliny, najmä v okolí najmladších výhonkov.
    Je to beh na dlhé trate, držím palce!

    zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

    zuzkahris
    Ahoj Miki, to sú tie hrozné škodce, ja som založila tému červce, skús si ju nájsť a prečítať, poraďáci mi tam dali výborné rady. Mne po všetkom tom trápení s nimi, potieraní parafínom a liehom, umývaní, nakoniec zabral Mospilan, ktorý som použila vo forme zálievky, rastlinka sa ňou napila a škodce vyhynuli, lebo jej vyciciavajú šťavu. Takto som zachránila banánovník. Ako ho nariediť nájdeš v tej téme, veľa šťastia, držím palce !

    Interierova palma - Cycas - zozltnute listy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.