Zavrieť

Porady

DPH zo zahraničia-môžeme požiadať aj my?

Ahojte, prosim Vas o pomoc.
Nasa spolocnost si ide prvykrat uplatnovat DPH zo zahranicia.
Sme vyrobna firma (kablove zvazky do automobilov) a chceli by sme poziadat o vratenie DPH z PHM zo sluzobnych ciest nasich zamestnancov, prevazne v Nemecku a Madarsku (cize nie z prepavy nasich vyrobkov - to zabezpecujeme prostrednictvom externych dodavatelov).
Kedze s vratenim DPH nemame skusenosti, prosim Vas o pomoc.

1. Mozeme poziadat o vratenie DPH z PHM zaplatenej v inych statoch EU aj ked do jednotl. krajin dodavame nase vyrobky?
2. Spadame pod paragraf 55f ? a pod podmienku, ze "ziadatel moze podat ziadost o vratenie DPH v pripade, ak nedodal tovary a sluzby do krajiny refundacie s vynimkou dodania tovaru, ak je osobou povinnou platit dan prijemca?" pretoze my do Nemecka a Madarska tovary dodavame..

3. Platia pre jednotlive krajiny nejake poziadavky a podmienky vratenia? napr. info z cesmad.sk v sekcii informacie o jednotlivych krajinach (napr. ze niektore krajiny akceptuju len faktury, prip. min. ciastku na vratenie a pod.)

Dakujem velmi pekne za akukolvek radu. Velmi mi pomozete.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    No podla mojho nazoru splnate podmienky §55f na ziadost o vratenie dane. Je mozne, ze Nemecko a Madarsko bude mat stanovene obmedzenie na minimalnu vysku vratenej dane obdobne, ako to mame stanovene my (§55,c,1).

    Co sa tyka obavy, ze dodavate tovar do Nemecka a Madarska, tak tuto obavu mat nemusite, nakolko ak hladate paralelu v §55a,2,c, je potrebne dodat, ze :
    - vy dodavate tovar "DO" Madarska a "DO" Nemecka
    ale
    - nedodavate tovar "V" Nemecku a "V" Madarsku.

    A to je velky rozdiel !
    Dakujem velmi pekne za radu Martinez. Logiku to ma. Radsej som sa chcela spytat, lebo ma to zastavilo hned na zaciatku
    celeho zistovania tejto problematiky. Vdaka.

    DPH zo zahraničia-môžeme požiadať aj my?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.