Zavrieť

Porady

Aká výška VZ do SP a ZP

Prosím o radu ohľadne výšky VZ do SP a ZP.
Máme zamestnankyňu, ktorá s nami končí pracovný pomer k 14.01.2008. Tento deň čerpá dovolenku. PN bola do 18.12.2007-11.1.2008.
Dekrétový plat za január predstavuje sumu 10.800,- Sk.
Za jeden odpracovaný deň jej prináleží suma 470,- Sk.
Keď som jej urobila pásku v mzdovom programe VZ do ZP a SP jej určilo sumu 470,- SK /t.j. hrubú mzdu, ktorá jej prináleží za január 2008/. Ale keď som jej v mzdovom programe urobila korekciu mzdy, /z dôvodu, že v decembri 07 mala vyplatenú mzdu ako keby bola celý mesiac v práci, nakoľko ostala PN po uzatvorení miezd za december/ mzdový program určil VZ do SP a ZP sumu 353,- SK.
Tak teraz neviem, ktorý VZ je správny, keby mi niekto mohol poradiť.

Ďakujem vopred za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    barborka7 Pozri príspevok
    Prosím o radu ohľadne výšky VZ do SP a ZP.
    Máme zamestnankyňu, ktorá s nami končí pracovný pomer k 14.01.2008. Tento deň čerpá dovolenku. PN bola do 18.12.2007-11.1.2008.
    Dekrétový plat za január predstavuje sumu 10.800,- Sk.
    Za jeden odpracovaný deň jej prináleží suma 470,- Sk.
    Keď som jej urobila pásku v mzdovom programe VZ do ZP a SP jej určilo sumu 470,- SK /t.j. hrubú mzdu, ktorá jej prináleží za január 2008/. Ale keď som jej v mzdovom programe urobila korekciu mzdy, /z dôvodu, že v decembri 07 mala vyplatenú mzdu ako keby bola celý mesiac v práci, nakoľko ostala PN po uzatvorení miezd za december/ mzdový program určil VZ do SP a ZP sumu 353,- SK.
    Tak teraz neviem, ktorý VZ je správny, keby mi niekto mohol poradiť.

    Ďakujem vopred za odpovede.
    Tomuto nerozumiem. Bola od 18.12. PN a vtedy ste už mali uzavreté mzdy za 12/2007?

    barborka7 je offline (nepripojený) barborka7

    barborka7
    Áno, v čase, keď ona ostala PN sme mali už uzavreté mzdy za 12/07, nakoľko sme štátna rozpočtová organizácia a mzdy za december musíme mať z účtu v štátnej pokladnici odpísané ešte v decembri 2007 /buď sa vyplácajú ešte v decembri, alebo sa presúvajú do depozitu/. Potom následne sa v januári robia korekcie mzdy a náhrady mzdy za PN, a táto zamestnankyňa nám musí mzdu, ktorú mala navyše vrátiť, len neviem určiť VZ do SP a ZP.
    Ďakujem

    Aká výška VZ do SP a ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.