Zavrieť

Porady

Zalozne pravo na nehnutelnost

Dobry den, vie mi niekto poradit, ako si banka uplatnuje zalozne pravo na nehnutelnost, ako to prebieha.
V ob. zakonniku som sa to presne nedocital. Ide o to, ci si zoberie nehnutelnost a tym je to splatene, alebo pocka na predaj a potom zvysok bude chciet este doplatit. Vdaka za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Záložné právo je iba zabezpečením záväzku, nie jeho protihodnotou. Veď ani keby sa zabezpečovala 30000 nehnuteľnosťou v hodnote 3 milióny, zvyšok by si nenechala.
    Banka má nárok na splatenie dlhu. To, že si časť dlhu vymôže ľahšie predajom zábezpeky, neznamená, že sa zvyšok dlhu odpustí. To by bolo ako na začiatku poskytovania hypoték - musel by si mať zábezpeku v 100% hodnoty záväzku.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    no to nieje také jednoduché, že si zoberie banka nehnutelnsť a je to vybavené-to určite nie - práve naopak- vydražia ti nehnuteľnosť a zvyšok dlhu vymáhajú ďalej...-lebo vačšinou dražba nehn. ani zďaleka neprinesie banke splatenie celého dlhu

    kamarát mal 3 hypo a mal 4 byty- tatrabanka mu postupne všetko vydražila a ešte nejakých 130 tis.eur je dlžný...

    teedy je offline (nepripojený) teedy

    teedy
    Neviem ci je to presne tak ako pisete, lebo ako pisem v ob. zak. som sa nic o tom nedocital a ani v uverovej zmluve vo VPP, ze by si banka i nadalej narokovala na zvysok. Ved sak to je riziko podnikania nie? Preto nedavaju uver do 100% hodnoty nehnutelnosti. (aspon my sme neamli do 100%).

    Zalozne pravo na nehnutelnost

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.