Zavrieť

Porady

dohoda o vykonaní práce

Chcem sa opýtať, zamestnala som na Dohodu o vykonaní práce 1 uchádzača z ÚP. Mesačne mu vyplácam 120EUR, má podpísané Vyhlásenie na zdanenie príjmov . V účt. programe POHODA mi zadalo, že mám doplniť v úpravách minimálny základ poistenia. Ja mu strhávam UP a GP zo 120EUR. Je tam stanovený minimálny základ??? Ďakujem.
Usporiadat
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

mirka zelenakova Pozri príspevok
Chcem sa opýtať, zamestnala som na Dohodu o vykonaní práce 1 uchádzača z ÚP. Mesačne mu vyplácam 120EUR, má podpísané Vyhlásenie na zdanenie príjmov . V účt. programe POHODA mi zadalo, že mám doplniť v úpravách minimálny základ poistenia. Ja mu strhávam UP a GP zo 120EUR. Je tam stanovený minimálny základ??? Ďakujem.
pri dohodách nie. skús si skontrolovať, či toho dohodára máš korektne nahratého.
0 0
mirka zelenakova mirka zelenakova

mirka zelenakova je offline (nepripojený) mirka zelenakova

tak tomuto sa vraví rýchlosť, ďakujem . A asi sa na program POHODA už vykašlem, lebo tento rok už mali tých kiksov xxxxx
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
Prosím Vás, ako vyriešiť nasledovnú situáciu: dostala som na spracovanie dohody o vykonaní práce/ dôchodci/ za minulý mesiac, pričom je na nich uvedená odmena v čistom, ktorá bola dohodárom aj hneď skutočne vyplatená. Čo s tým? Prerobiť dohody dodatočne, aby bola na nich odmena v hrubom, alebo to nechať tak, a len vyrátať príslušné odvody SP aj daň z hrubej odmeny?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Leila2006 Pozri príspevok
Prosím Vás, ako vyriešiť nasledovnú situáciu: dostala som na spracovanie dohody o vykonaní práce/ dôchodci/ za minulý mesiac, pričom je na nich uvedená odmena v čistom, ktorá bola dohodárom aj hneď skutočne vyplatená. Čo s tým? Prerobiť dohody dodatočne, aby bola na nich odmena v hrubom, alebo to nechať tak, a len vyrátať príslušné odvody SP aj daň z hrubej odmeny?
Dohodári neplatia žiadne odvody, to len zamestnávateľ za nich odvádza do SP úrazové poistenie 0,8% a garančné poistenie 0,25%.
Dohodár platí len daň 19%.
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
To mi je jasné, nepíšem, že ide o odvody zamestannca, ja to len musím všetko správne zaúčtovať - aj za zamestnávateľa - ide mi o to, čo s tými dohodami- fyzicky, či ich prerobiť na hrubú sumu alebo ignorovať a nechať ich tak, len jednoducho všetko rátať z hrubej odmeny. Zamestnávateľ im to totiž hneď v hotovosti rovno vyplatil, neuvažoval o nejakej dani /vyhlásenie nepodpísané/.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Leila2006 Pozri príspevok
To mi je jasné, nepíšem, že ide o odvody zamestannca, ja to len musím všetko správne zaúčtovať - aj za zamestnávateľa - ide mi o to, čo s tými dohodami- fyzicky, či ich prerobiť na hrubú sumu alebo ignorovať a nechať ich tak, len jednoducho všetko rátať z hrubej odmeny. Zamestnávateľ im to totiž hneď v hotovosti rovno vyplatil, neuvažoval o nejakej dani /vyhlásenie nepodpísané/.
Nemusíš prerábať dohody, ak je tam dohodnutá obmena v čistom. Len pri výpočte v softe si to musíš prerátať do hrubého (čisté+daň) a tak to nahrať a z tej sumy počítať aj tie odvody zamestnávateľa.

PS: dôchodcovia nemajú nárok na NČZD, tak aj podpísanie vyhlásenia by bolo zbytočné
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Leila2006 Pozri príspevok
To mi je jasné, nepíšem, že ide o odvody zamestannca, ja to len musím všetko správne zaúčtovať - aj za zamestnávateľa - ide mi o to, čo s tými dohodami- fyzicky, či ich prerobiť na hrubú sumu alebo ignorovať a nechať ich tak, len jednoducho všetko rátať z hrubej odmeny. Zamestnávateľ im to totiž hneď v hotovosti rovno vyplatil, neuvažoval o nejakej dani /vyhlásenie nepodpísané/.
Na Tvojom mieste by som ich opravila. Veď ich máš založené iba u seba, nikde sa neodovzdávajú, ale Ti ich musia podpísať aj pracovníci.
A odvody: úrazové a garančné bolo odvedené z hrubej mzdy?
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Odmena na dohode musí byť v hrubom. Ja by som tam dopísala sumu v hrubom ak je možné, alebo prepísať dodatočne novú dohodu.
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
To renca:

Ďakujem pekne, to som potrebovala počuť od niekoho skúseného. A s tými dôchodcami, jasné, došlo mi, už som asi prepracovaná.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Zamestnanec vykonava pracu podla pracovnej zmluvy u jedneho zamestnavatela (A) - no zaroven ma dohodu s inou firmou(B).
Je zamestnanec zamestnancom aj pre firmu B? (t.j. ked ma dohodu)
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
Úha, teraz pozerám, že je tu názorov viac. úrazové a garančné ešte nebolo odvedené, to sa práve teraz chystá - na mne je ten výpočet. Takže žeby predsa len prerobiť tie dohody?
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Najjednoduchšie je prerobiť dohody a z hrubej mzdy odviesť garančné a úrazové za organizáciu a za zamestnanca odviesť daň.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Leila2006 Pozri príspevok
To renca:

Ďakujem pekne, to som potrebovala počuť od niekoho skúseného. A s tými dôchodcami, jasné, došlo mi, už som asi prepracovaná.
Ale to sa netýka iba dôchodcu. Za každého pracovníka na dohodu o vykonaní práce musíš odviesť 19 % daň z hrubej mzdy, zamestnávateľ 0,25% garančné a 0,8% úrazové posistenie z hrubej mzdy.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Kvietocek Pozri príspevok
Zamestnanec vykonava pracu podla pracovnej zmluvy u jedneho zamestnavatela (A) - no zaroven ma dohodu s inou firmou(B).
Je zamestnanec zamestnancom aj pre firmu B? (t.j. ked ma dohodu)
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
VERONIKA6 Pozri príspevok
Ale to sa netýka iba dôchodcu. Za každého pracovníka na dohodu o vykonaní práce musíš odviesť 19 % daň z hrubej mzdy, zamestnávateľ 0,25% garančné a 0,8% úrazové posistenie z hrubej mzdy.
To bola len reakcia na moju poznámku trochu od veci - napísala som tam, že nemajú podpísané vyhlásenie, teda, že je jasné, že neuplatňujeme NČZD a tým pádom vychádza daň.

Ďakujem všetkým za rady.
0 0
molnarova2 molnarova2

molnarova2 je offline (nepripojený) molnarova2

teraz v r. 2009 aká je strop pre dohody? predtým bolo 5000.- sk teraz 165,97 euro v btto?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Kvietocek Pozri príspevok
Zamestnanec vykonava pracu podla pracovnej zmluvy u jedneho zamestnavatela (A) - no zaroven ma dohodu s inou firmou(B).
Je zamestnanec zamestnancom aj pre firmu B? (t.j. ked ma dohodu)
Zametnanec je osoba zamestnaná na základe pracovného pomeru, alebo aj dohody.
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Strop pre dohody nie je stanovený, hranica pre zrážkovú daň je 165,97 €.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

molnarova2 Pozri príspevok
teraz v r. 2009 aká je strop pre dohody? predtým bolo 5000.- sk teraz 165,97 euro v btto?
pozri sem

http://www.porada.sk/t109210-p2-doho...ku-2009-a.html
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Marta V Pozri príspevok
Najjednoduchšie je prerobiť dohody a z hrubej mzdy odviesť garančné a úrazové za organizáciu a za zamestnanca odviesť daň.
Nemusí prerobiť dohody, ak tam má napísané, že dohodnutá odmena je netto, aj keď sa dohodnutá odmena spravidla uvádza btto.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať