Zavrieť

Porady

Dohoda študent v roku 2009

Ahojte poraďáci,
koľko môže zarobiť študent v roku 2009, aby si mohol požiadať potom o vrátenie dane?
Ďakujem krásne..
Usporiadat
lidus lidus

lidus je offline (nepripojený) lidus

Ahojte,
chcela by som Vás poprosiť o radu:
Máme vyplatiť študentovi 500,- EUR jednorázovo za vykononanú prácu. Uzavireme s ním "dohodu o vykonaní práce" v apríli na 335,- EUR, v máji na 165,- EUR./aby sme mu memuseli zrážať daň/ Podpíše vyhlásenie - nikde inde nepracuje.
Nahlásime ho do sociálnej posťovne a odvedieme úrazové a garančné poistenie.
Takto som chcela postupovať, ale teraz nie som si istá.....nad 165,-EUR musíme mu zraziť zrážkovú daň?
Prosím, poraďte mi, ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lidus Pozri príspevok
Ahojte,
chcela by som Vás poprosiť o radu:
Máme vyplatiť študentovi 500,- EUR jednorázovo za vykononanú prácu. Uzavireme s ním "dohodu o vykonaní práce" v apríli na 335,- EUR, v máji na 165,- EUR./aby sme mu memuseli zrážať daň/ Podpíše vyhlásenie - nikde inde nepracuje.
Nahlásime ho do sociálnej posťovne a odvedieme úrazové a garančné poistenie.
Takto som chcela postupovať, ale teraz nie som si istá.....nad 165,-EUR musíme mu zraziť zrážkovú daň?
Prosím, poraďte mi, ďakujem.
Kedže podpíše Vyhlásenie k zdaneniu, jeho daň bude preddavková.
0 0
lidus lidus

lidus je offline (nepripojený) lidus

Ale ak neprekročí 335,-EUR - a podpíše vyhlásenie - nemusí platiť preddavok na daň. ? nemám pravdu?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

lidus Pozri príspevok
Ale ak neprekročí 335,-EUR - a podpíše vyhlásenie - nemusí platiť preddavok na daň. ? nemám pravdu?
máš pravdu, ale v potvrdení to potom dáš do príjmu hore, kde je uvedená preddavková daň
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lidus Pozri príspevok
Ale ak neprekročí 335,-EUR - a podpíše vyhlásenie - nemusí platiť preddavok na daň. ? nemám pravdu?
Nie, pretože tá preddavková daň, pri uplatnení NČ mu ani nevyjde.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať