Zavrieť

Porady

Zamestnanie dochodcu

Ahojte, chcela by som poradit ako mam zamestnat dochodkynu - upratovacku, alebo kucharku? Moze byt zamestnana na dohodu o vykonani prace od 1.4.-31.12.2007, alebo je nutne robit dohodu kazdy mesiac a na inu pracu? Alebo je vyhodnejsie ju zamestnat na prac. pomer a platit odvody? Ake odvody sa platia v pripade ak ide o mesacny prijem napr. 3000,-?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Dohodu mozes kludne uzavriet aj na obdobie od 1.4. - 31.12., ale dohodar moze odpracovat iba 300 hodin rocne, teda ak sa do tohto nevtesná, uz treba uzavriet pracovnu zmluvu.
    Co sa tyka odvodov, tiez je vyhodnejsia dohoda, pretoze tu platis len urazove a garancne poistenie a dohodarovi v podstate tiez prijem len zdanis, cize ani on potom nema uz dalsie odvody.

    Ak by si dochodcu zamestanala na HPP, v tom pripade neplati nemocenske poistene, poistenie v nezamestnanosti a invalidne poistenie.

    jankabe je offline (nepripojený) jankabe

    jankabe
    Dakujem za reakciu,
    Reagujem neskoro, ale ešte sa neviem na tejto stránke dobre orientovať som začiatočníčka, tak trpezlivosť. Je to super stránka s dobrými informáciami. Som účtovníčka ale v práci mám podvojné účtovníctvo. Teraz rozbieham jednoduché účtovníctvo v programe ALFA, tak potrebujem veľa informácií. Dakujem jankabe

    Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

    Zuzka2510
    ale ani by sa nemusela robiť každý mesiac nová stačí ak sa napíše konkrétna úloha a môže byť aj na dlhšie obdobie. Aspoň si myslím.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.