Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o.

Ahojte "PORAĎÁCI",
vopred sa ospravedlňujem za založenie novej témy - sro - o ktorej tu už je toho popísané moc, no konkrétne a hlavne aktuálne veci, kt. teraz potrebujem zosumarizovať som tu akosi nenašiel, resp. našiel, no mám z toho "guláš" ...
Nakoľko tiež podľa príspevkov z porady viem, že postupy/podmienky jednotlivých Okresných súdov (zápis do OR) sa líšia, dnes som si chcel isté veci upresniť, overiť a ubezpečiť sa o kompletnosti podkladov na zapísanie sro do OR - no z OS som dostal odpoveď asi v takomto znení: "
OS nepodáva konkrétne informácie ohľadom zápisu do obchodného registra" ... preto Vás prosím o "kontrolu" čo je/nie je potrebné (jedná sa o založenie sro - 3 zakladatelia/spoločníci, z nich 1 konateľ - zároveň správca vkladu, sídlo bude v budove vo vlastníctve 3 osoby):
ŽIVNOSTENSKÝ ÚRAD:
- tlačivo "FORMULÁR pre PO" - ohlásenie živnosti /overené podpisy/,
- spoločenská zmluva (originál - 1 ks) /overené podpisy/,
- 100,- SKK / kolok * počet predmetov podnikania/živn. oprávnení
OKRESNÝ SÚD - OBCHODNÝ REGISTER (po vydaní ŽO):
- návrh na zápis spoločnosti do OR /overené podpisy/,
- spoločenská zmluva (originál 2ks - overené podpisy)
- živnostenslé oprávnenia (2x z každej + overené),
- vyhlásenie správcu vkladu (overený podpis),
- podpisový vzor konateľa (overený podpis),
- súhlas so sídlom spoločnosti (nie je potrebné overovať),
- nájomná zmluva / list vlastníctva (je toto potrebné ???),
- 10.000,- SKK / kolok.

Kedy je potrebné založiť podnikateľský účet (kde je tento potrebný uvádzať)...

PS: Dúfam, že som to veľmi nedoplietol ...
Prosím, kto v posl. čase tým prešiel, jedná sa o OS Nitra - aké tam máte skúsenosti ?!

Vopred krásne ďakujem za rady a usmernenia ...

Prajem prekrásny deň a všetko dobré !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    manager22 je offline (nepripojený) manager22

    manager22
    pls, vie mi niekto pomôcť / poradiť ? Je to všetko správne ? Je ešte niečo potrebné, či tam niečo, čo potrebné nieje ? :-( ĎAKUJEM :-)

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    manager22 Pozri príspevok
    Ahojte "PORAĎÁCI",
    vopred sa ospravedlňujem za založenie novej témy - sro - o ktorej tu už je toho popísané moc, no konkrétne a hlavne aktuálne veci, kt. teraz potrebujem zosumarizovať som tu akosi nenašiel, resp. našiel, no mám z toho "guláš" ...
    Nakoľko tiež podľa príspevkov z porady viem, že postupy/podmienky jednotlivých Okresných súdov (zápis do OR) sa líšia, dnes som si chcel isté veci upresniť, overiť a ubezpečiť sa o kompletnosti podkladov na zapísanie sro do OR - no z OS som dostal odpoveď asi v takomto znení: "
    OS nepodáva konkrétne informácie ohľadom zápisu do obchodného registra" ... preto Vás prosím o "kontrolu" čo je/nie je potrebné (jedná sa o založenie sro - 3 zakladatelia/spoločníci, z nich 1 konateľ - zároveň správca vkladu, sídlo bude v budove vo vlastníctve 3 osoby):
    ŽIVNOSTENSKÝ ÚRAD:
    - tlačivo "FORMULÁR pre PO" - ohlásenie živnosti /overené podpisy/, Ja som neoverovala podpisy, podpísala som to pred tetuškami.
    - spoločenská zmluva (originál - 1 ks) /overené podpisy/, súhlasí
    - 100,- SKK / kolok * počet predmetov podnikania/živn. oprávnenísúhlasí
    OKRESNÝ SÚD - OBCHODNÝ REGISTER (po vydaní ŽO):
    - návrh na zápis spoločnosti do OR /overené podpisy/,súhlasí
    - spoločenská zmluva (originál 2ks - overené podpisy)súhlasí
    - živnostenslé oprávnenia (2x z každej + overené),už sa o tom písalo, daj si urobiť výpis za 100sk kolokjeden výpis, daj 2x a originál ZL ostane tebe a na výpise máš všetky živnosti spolu
    - vyhlásenie správcu vkladu (overený podpis),súhlasí
    - podpisový vzor konateľa (overený podpis),súhlasí
    - súhlas so sídlom spoločnosti (nie je potrebné overovať),ja som dala overiť
    - nájomná zmluva / list vlastníctva (je toto potrebné ???),nemala som mala som LV
    - 10.000,- SKK / kolok.súhlasí

    Kedy je potrebné založiť podnikateľský účet (kde je tento potrebný uvádzať)... až na daňový úrad ho uvádzaš stačí keď už máš výpis z OR
    PS: Dúfam, že som to veľmi nedoplietol ...
    Prosím, kto v posl. čase tým prešiel, jedná sa o OS Nitra - aké tam máte skúsenosti ?!

    Vopred krásne ďakujem za rady a usmernenia ...

    Prajem prekrásny deň a všetko dobré !

    Ja tiež patrím do NR a teraz 3.10. mi na prvý raz zapíslai spoločnosť.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    V NR- moje skúsenosti: ŽR dá sa išlo to bezproblémov, jasné tie výpisy môžeš požadať až po vydaní originálov- spravia to na počkanie!!!
    OR na podateľňu- OS NR tiež bez problémov, hlavne, aby si mal aj spoločenskú zmluvu dobre napísanú . Dúfam, že už máte v SZ ZI v EUR, vzhľadom k pokročilému času, je to výhodnejšie.

    manager22 je offline (nepripojený) manager22

    manager22
    Bionda Pozri príspevok
    V NR- moje skúsenosti: ŽR dá sa išlo to bezproblémov, jasné tie výpisy môžeš požadať až po vydaní originálov- spravia to na počkanie!!!
    OR na podateľňu- OS NR tiež bez problémov, hlavne, aby si mal aj spoločenskú zmluvu dobre napísanú . Dúfam, že už máte v SZ ZI v EUR, vzhľadom k pokročilému času, je to výhodnejšie.
    Bionda ďakujem za info!

    Áno, SZ ZI máme už v EURo !!!

    A ešte ak môžem, jedna otázočka na teba - spomínaš, že si nemala NÁJOMNÚ ZMLUVU iba LV - to by mi vyhovovalo, a ten LV postačuje aj vytlačený z katasterportal.sk (ako sa tu už spomínalo), alebo tento je potrebný originál výpis z katastra (aj s kolkom) ?!!

    ĎAKUJEM ...

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Odpoviem úprimne: ja som to neriskovala, ja som radšej dala s kolkom.

    manager22 je offline (nepripojený) manager22

    manager22
    OK - takže Ťa budem nasledovať a doložím tiež s kolkom ... :-(
    Dúfam, že postačuje: 100,- SKK ... :-)
    Pekný dník prajem !

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.