Zavrieť

Porady

s.r.o. darovanie ?

Zdravím, našiel som mnoho inzerátov na darovanie s.r.o.
je v tom nejaký háčik ? Vzhľadom k tomu že si plánujem otvoriť autopožičovnu oplatí sa viacej byť neplatcom DPH ?
ako to je pri darovaní s.r.o. ? platia sa ešte nejaké poplatky ?

ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Prevažne ide o nečinné firmy, ktoré sa kvôli daňovej licencii neoplatí udržiavať v chode. Či je firma "čistá" alebo nie sa dá overiť v registroch dlžníkov. Ale ešte môžu byť nástrahy v podobe nezaúčtovaných a neuhradených faktúr, záväzkov, sankcií. Môže ísť o čistú firmu, môže ísť o horúci zemiak. Je dobré pozrieť si výkazy firmy, napr. v Registri závierok, a to so skúseným ekonómom.
    Platiteľ alebo neplatiteľ DPH pri autopožičovni: v závislosti od odpovedí na otázky: 1. aký vozový park a odkiaľ,2. aké vstupné náklady, 3.aké prevádzkové náklady , 4. aký obrat a tržby sa očakávajú, 5. kto budú klienti.
    exploid 1. zatiaľ mám 3 dodávky a jedno osobné auto, toto mám teraz už v garáži. pokiaľ sa to uchytí tak by som uvažoval o rozšírení.
    2. vstupné náklady takmer nulové, čo mi treba to už mám
    3. prevádzkové náklady počítam len s pravidelním servisom vozidiel, na ktoré mám už ľudí ktorý robia zadarmo.
    4. tržbu počítam okolo 1500€ mesačne pri tomto počte vozidiel
    5. klienty zvačša fyzické osoby, bežný luďia.

    pokiaľ je firma "čistá" a má obrat v pluse , tak je možné čerpať aj hneď úver ?

    ďakujem za rady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.