Zavrieť

Porady

Nevyplatenie celej faktúry - účtovanie

Dobrý deň,
SZČO pracuje pre nemeckého odberateľa, ktorý mu z každej faktúry nevyplatí určité percento, takže ja každú faktúru evidujem ako nedouhrádzanú. Na faktúre je dopísaná nevyplatená suma. Nie je to ani zádržné, ani zrážková daň. Jednoducho vraj on to tak uhrádza všetkým a tie peniaze SZČO nikdy nedostane. Mám podľa vášho názoru nechať každú faktúru ako nedouhrádzanú, alebo to mám brať ako zľavu a zapísať faktúru s nižšou sumou, alebo faktúry douhrádzať a zaúčtovať neuhradenú časť ako nezdaniteľný príjem? Ďakujem.
Prosím, neporadí mi nikto?
Naposledy upravil marions : 28.06.15 at 05:48
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    takže nemecké znižovanie základu dane, lebo v tomto prípade nebude súhlasiť ani s dobropisom a sťažuj sa a už ďalšiu faktúru robiť nebudeš i tak še dá. že by nevymožiteľná pohľadávka?
    marions Ja sa pýtam z pohľadu zaúčtovania. U nich že je taká prax, že každému sa vypláca o 4% menej. A že to už nikdy nebude vyplatené. Ale ak to budem účtovať ako neuhradenú faktúru, tak keď skončí živnosť kedysi, musí to zdaniť. A to tak robil celý rok, a mám každú faktúru poníženú o 4%.

    Nevyplatenie celej faktúry - účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.