Zavrieť

Porady

Opravnenost zražok zo mzdy.

Vymáhačská spoločnosť EOS zaslala môjmu zamestnavatelovi zmluvu o nakupe tovaru.Tovar mal vtedy hodnotu 7.000SK. Tato suma bola riadne uhradená spoločnosti Qatro, a EOSU sme zaslali o tom inf. aj presne datumy nakolko to bolo uhradzane cez banku.v roku 2004. I napriek tomu mi zamestnavatel už vyše roka zraža zo mzdy sumy tak že dostavam len 370,377€ ako kedy, Dlh bol teda cca:232€ a oni požaduju cez 3500€ vratit. Informovali sme zamestnavatela, že EOIS nemá ani súdny ani exekučný príkaz a teda zamestnavatel nemá právo mi takto odoberat peniaze a zasielat na EOS. Nerešpektuju to a teda nevieme oko postupovat a ktorý subjek žalovať. Ci EOS alebo zamestnavatela ,a akou formou. Velmi pekne dakujem za radu
5 komentárov     zbaliť
Mila123 žaluj spoločnosť, nie zamestnávateľa.....inak sa pravdy nedovoláš
jan12 Lenže ak budem žalovať spoločnost, tak ako? Ved oni zalali len prípis -zmluvu zamestnavatelovi, bez sudneho príkazu, a aj bez exekučneho príkazu. Podla toho by hocikto mohol zaslať zamestnávatelovi zmluvu o púžičke a ta naša ekonomka by asi zasielala peniaze zo mzdy. Nerozumiem tomu, a na právnikov bohužial nemám peniaze. Je to zlé. Dakujem
willma Obráť sa na združenie HOOS, prípadne Ti radu dajú aj v bezplatnom právnom centre. A môžeš podať aj TO na zamestnávateľa - zrážky vykonáva neoprávnene.
jan12 Dakujem Ti snažim sa robiť čo viem ale nedari sa normalnou komunikáciou ani s EOS-m ani z QATROM. A ekonomka na moje urgencie za neopravnené zražky nereaguje.Riaditel nemá zaujem o riešenie vraj na to je ekonomka.
avalik Vyzval si zamestnavatela pisomne na upustenie od protipravneho konania? Komunikoval si pisomne s Qatrom o splateni uveru a zastaveni neopravneneho vymahania?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak zamestnavatel robi zrazky zo mzdy bez pravnrho naroku, treba vyzvat zamestnavatela na doplatenie mzdy a pripadne ho aj zalovat.
    Kazdopadne zamestnavatel vam musi preukazat, na zaklade coho a aku ciastku zo mzdy zraza.
    Po takom case a taka navysena suma - to vyzera ako exekucia.
    Preco ste to rok neriesili a suhlasili so zrazkami?
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jan12 Dakujem, exekucia vobec nie je, len na zaklade zmluvy o nakupe vykonanvaju zražky a to vždy tak aby mi zostalo len 370€-377€.Vyzývali sme aj EOS aj zamestnavatela o zastavenie tohoto konania, neuspešne. Už vyše roka mi stahuju mesačne 120-270€ ako kedy. Neviem si rady. Dakujem.
    ivka70 Stahuju ti nie o z cistej mzdy alebo ti zamestnavatel nevyplaca odmeny?
    jan12 Stahuju mi z čistej mzdy. Ked mam čistu mzdu 580€ a odmeny 120€, tak by som mal dostat 700€, ale zamestnavatel zašle do EOSU v takomto prípade330€. Keba som mala 900€ zašle im 530€, ked som mala 480€ čiste zaslal im 110€. Je to neuveritelne ale je to tak.
    ivka70 To ale stale vyzera na exekuciu.
    jan12 Konanie ekonomky je ako keby mala exekučný príkaz, ale ona ho nemá a ani žiadne sudne rozhodnutie, Lebo EOS to nemá tiež, EOS zaslal len zmluvu a žiadosť o zražky zo mzdy, a mne teda stahuju všetko nad 370€ ekonomka nemá zaujem o tom hovorit, vraj jej to umožnuje zakon - ale aky to nevieme.
    Mila123 bombardoval si EOS? resp. spoločnosť QUATRO?
    jan12 Ano aj EOS- neunuvali sa odpovedat, QATRO taktiež, odvolali ma na EOS. Doklady o zaplateni mám, len neviem ako napísat na súd lebo to musi mat istu formu inak súd nevezme žiadosť pokial tam nie sú právnbické výrazy atd.
      zbaliť

    Opravnenost zražok zo mzdy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.