Zavrieť

Porady

Nezamestnaný ČID a plný ID na úrade práce a odvody do sociálnej poisťovne

Chcela by som sa info, ako to je s odvodom za poberateľa čiastočného invalidného dôchodku a u poberateľa plného invalidného dôchodku od 01.01.2008 v Sociálnej poisťovni:
1. Osoba nezamestnaná a vedená na úrade práce SVaR?
2. Dobrovoľne nezamestnaná osoba?
3. Osoba zamestnaná?
Ďakujem za pomoc a radu a prajem Vám všetko dobré v Novom roku a držím palce pri nám podávaní užitočných rád!!!

Jani
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jani1974 je offline (nepripojený) jani1974

    jani1974
    Chcela by som sa info, ako to je s odvodom za poberateľa čiastočného invalidného dôchodku a u poberateľa plného invalidného dôchodku od 01.01.2008 v Sociálnej poisťovni:
    1. Osoba nezamestnaná a vedená na úrade práce SVaR?
    2. Dobrovoľne nezamestnaná osoba?
    3. Osoba zamestnaná?
    Ďakujem za pomoc a radu a prajem Vám všetko dobré v Novom roku a držím palce pri nám podávaní užitočných rád!!!

    Jani

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Prepáčte, ale otázky sú nezrozumiteľné. Ale skúsim.

    1. Ak ide o osoba nezamestnanú a vedenú na UPSVaR, tak z toho, že nemá žiadne zamestnanie vyplýva, že neplatí žiadne povinné odvody do SP.

    2. Detto.

    3. Ak ide o zamestnanú osobu a súčasne poberateľa ČID alebo ID, tak platí od 1.1.2008 úplne všetky odvody do SP.

    Jedinou výnimkou je poistenie v nezamestanosti, ktoré neplatí osoba, ktorej bol priznaný invalidný dôchodok pri poklese vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 70%.

    http://jozefmihal.blogspot.com/2007/...8-3062008.html

    jani1974 je offline (nepripojený) jani1974

    jani1974
    Dobrý deň!
    Správne ste pochopil moju problematiku a ďakujem veľmi pekne za pomoc
    Viem, že za poberateľa ČID a PID ak poberá nejakú štátnu dávku (dávku v hmotnej núdzi alebo invalidný dchodok) doteraz platil štát "zdravotnú poisťovňu". Ak bol občan s ID vedený na úrade práce, platil úrad práce len "zdravotnú poisťovňu". Chcela som len vedieť ako to bude od 01.01.2008 v uvedených prípadoch.
    U nás pokiaľ sa klient info v Sociálnej poisťovni, tak pošlú klienta na úrad práce, nech ho tam info a Soc. poisťovňa nekomunikuje s úradom práce ale to je iný problém...
    Prajem pekný deň

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Pre úplnosť doplním, že štát (a nie úrad práce, či Sociálna poisťovňa) platí poistné na zdravotné poistenie napríklad za:
    - poberateľa akéhokoľvek invalidného dôchodku,
    - registrovaného nezamestnaného,
    - poberateľa dávky v hmotnej núdzi atď.

    Mesiac je offline (nepripojený) Mesiac

    Mesiac
    Kto mi poradí? Mám 23 r. 9 mesačnú dcéru a vdaka krize som
    nezamestnani. S partnerkou byvame u mojich rodicov. Nemam narok na podporu v nezamestnanosti, partnerka pobera 5.200 Sk
    rodičovský príspevok. Chcel som požiada ÚPSVaR o pomoc v hmotnej núdzi, ale vraj nemam narok. Je to naozaj tak

    Nezamestnaný ČID a plný ID na úrade práce a odvody do sociálnej poisťovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.