Zavrieť

Porady

Evidencia na ÚP a dohoda vykonaní práce

prihlásila som dohodára na dohodu o vykonaní práce - čiže odpracovať môže 350 hod/rok ale to že je evidovaný som sa dozvedela neskôr, nepovedal mi to a tak sa chcem opýtať koľko môže zarobiť aby naďalej ostal evidovaný?
môže odpracovať 40 dní - kalendárne alebo pracovné sa počítajú?
vopred ďakujem za každú odpoveď s dohodármi som zatiaľ nemala skúsenosti
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak ma taku dohodu, ako pises, tak ju musel predlozit na UP pred zaciatkom vykonu prace a z evidencie ho vyradili.
    Dohoda by musela byt max. na 40 dni ((kalendarnych) sama o sebe, nestaci, ze len tolko odpracuje.
    Ak si hi prihlasila v SP a on nepredlozil dohodu na UP najneskor den predtym, aj tak ho vyradia.

    https://www.upsvr.gov.sk/obcan/zmena...page_id=701273
    Počas evidencie môže uchádzač o zamestnanie byť v pracovnoprávnom vzťahu na základe dohody o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru, ak trvanie tohto pracovnoprávneho vzťahu nepresiahne v úhrne 40 dní v kalendárnom roku u zamestnávateľa ...

    Výška odmeny za vykonávanú činnosť nesmie presiahnuť v úhrne sumu životného minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu podľa osobitného predpisu platnú k prvému dňu kalendárneho mesiaca, za ktorý sa preukazuje výška odmeny (v súčasnosti / od 1.7.2018 205,07 €).

    Uchádzač o zamestnanie je povinný predložiť úradu kópiu dohody o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru najneskôr deň pred začatím plynutia doby, na ktorú sa táto dohoda uzatvorila.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    7gabrielle7 Chápem to správne, že ak dohodár (ktorý je vedený na úrade a predloží kópiu dohody deň pred nástupom) nastúpi napr. od 10.6. tak môže pracovať len do 19.7.? V tomto prípade ide o študentku, ktorá ukončila magisterske štúdium, ale chce pokračovať doktorandským lenže ešte nemá rozhodnutie o prijatí a je vedená na úrade práce.
    Jana Motyčková správne, ak dohoda bude trvať 41.deň, z ÚP ju vyradia. Ak bude pokračovať na doktorandskom, tak to až tak vadiť nebude. Ak by na doktorandské nenastúpila, bude samoplatiteľom v ZP.
    ZuzanaA Chcem sa opýtať, je to nejaký problém keď napr. človek mesiac a pol pracuje na dohodu, vyradia ho z evidencie a keď mu ta dohoda skončí, príde sa opäť zaevidovať na ÚP, či? Su nejaké obmedzenia, že ho už znova nezaregistrujú?
    7gabrielle7 Pokiaľ viem, tak keď prekročí počet dní alebo výšku zárobku tak je na pol roka vyradený z evidencie.
      zbaliť

    Evidencia na ÚP a dohoda vykonaní práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.