Zavrieť

Porady

Ako v exceli vytiahnem do jedného súboru údaje z rovnakej bunkyC10 z XY súborov pri rôznych podmienkach jedným "premenným" vzorcom?

Mám XY súborov (každý má 12 hárkov). Z každého hárku v súbore potrebujem údaje z buniek do jedného zošitu ale do jednej rovnakej bunky pri rôznych podmienkach:
ak v zošite bunka D4=KAROL a bunka B3=január.......odkaz bude....\zložka KAROL\[súbor KAROL.xls]\ hárok január!$C$10
ak v zošite" bunka D4=MICHAL a bunka B3=február.......odkaz bude....\zložka MICHAL\[súbor MICHAL.xls]\ hárok február!$C$10.....
Dá sa urobiť "univerzálny" zložený vzorec ak pri zmene buniek A1 a B1 v zošite bude meniť vzorec svoj tvar?

Ďakujem

v prílohe v súboroch CP... je odfotený vzorec s vyznačenými hodnotami, ktoré by som chcel automaticky vo vzorci meniť na základe zmien v bunkách - vyznačených farebne

momentálne mám problematiku riešenú tak, že mám hárok dochádzky na každého zamestnanca samostatne a na každého zamestnanca 12 súborov cestovných príkazov (každý mesiac zvlášť)
problém nastáva ak je v mesiaci viac ako 7 služobných ciest - limit tlačiva cestovného príkazu >> potreba ďalšieho súboru a samozrejme na začiatku roku - vytvoriť dané súbory - preto hľadám možnosť zjednotiť to do univerzálneho tlačiva pre všetkých zamestnancov a na každý mesiac a potrebný počet tlačív cestovného príkazu

vyznačený vzorec je z buniek A10, A12, A14...do ktorých mi automaticky vkladá dátumy realizovaných služobných ciest >> a ďalej sa doplňujú časy príchodov, odchodov, miesta (rub aj líc) - a to je hlavná požiadavka aby sa menil automaticky vzorec na základe premenných D4(meno) a B3(mesiac)
je vôbec možná automatická zmena vzorca??
Naposledy upravil julko-1 : 04.01.17 at 11:11
Kabaka123 ešte by bolo vhodné, aby si upravil označenia buniek v otázke, aby sme vedeli, čo chceš kam ťahať..., lebo v priloženom súbore bunky nezodpovedajú zadaniu (predpokladám, že v zadaní šlo len o ilustračný príklad)

inak nebol by efektívnejší rozbalovací zoznam?
julko-1 upravené v zadaní - samozrejme, pôvodne to bol ilustračný príklad
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

    Kabaka123
    DOPLNENIE

    pozri prílohu rozvierací zoznam dochádzka....
    nebolo by to jednoduchšie riešenie?
    Naposledy upravil Kabaka123 : 04.01.17 at 09:25 Dôvod: doplnenie
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    julko-1 zabudol som spresniť, že hodnoty potrebujem v zošite zobrazovať stále v jednej bunke.
    Kabaka123 a z ktorej oblasti teda chceš vyťahovať údaje? z bunky C20? alebo z bunky A1 B1?
    julko-1 bunky A1 B1 v ktorých sú premenné sú v zošite, do ktorého potrebujem dostať hodnoty z C 20z rôznych hárkov, pri akceptovaní premenej KAROL, MICHAL(výber súboru) a premennej január február( výber hárku)
    Kabaka123 prilož vzorový súbor, lebo sa v tom strácam...

    chceš spojiť hodnotu A1,B1 do C10? dve bunky do jednej?
    julko-1 mená mám z rozbaľovacieho zoznamu mesiace tak chcem upraviť teraz
    Kabaka123 tak sprav aj na mesiace rozbaľovací zoznam a je to
      zbaliť

    Ako v exceli vytiahnem do jedného súboru údaje z rovnakej bunkyC10 z XY súborov pri rôznych podmienkach jedným "premenným" vzorcom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.