Zavrieť

Porady

predmet podnikania - pestovanie priesad

Dobrý deň, prosím Vás, nikde v zozname voľných živností a ani v zozname viazaných živností neviem nájsť "Pestovanie priesad". Chcela by som pestovať priesady, či už zeleninové, alebo kvetinové a tie potom predávať vo svojom obchode (živnosť na maloobchod už mám).

Prosím Vás, pod akým predmetom podnikania je možné realizovať "Pestovanie priesad"? A je to voľná alebo viazaná živnosť?

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    takto konkrétne to ani nebude.....skús poľnohospodárstvo,záhradníctvo....hľadaj týmto smerom

    zuzluc je offline (nepripojený) zuzluc

    zuzluc
    1.1 Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctve Poznámka:
    V rozsahu živnostenského oprávnenia nie je možné vykonávať poľnohospodársku, rastlinnú a živočíšnu výrobu.
    1.1.1 Vyžínanie trávy, výrez nežiaducich krovín.
    1.1.3 Vykonávanie parkových, sadových a záhradných úprav s výnimkou krajinno-architektonických sadovníckych diel.
    1.1.4 Údržba, montáž a prevádzkovanie závlahových systémov a melioračných zariadení.
    1.1.5 Poskytovanie služieb poľnohospodárskou technikou (strojmi, mechanizmami a náradím).
    1.1.6 Sušenie dekoračných rastlín.
    1.1.7 Pozberové úpravy rastlinných komodít.
    1.1.8 Pestovanie a rozmnožovanie akvarijných rastlín.
    1.2 Pestovanie, spracovanie a obchodovanie s chránenými rastlinami

    zuzluc je offline (nepripojený) zuzluc

    zuzluc
    ja som to aj hľadala a nič iné okrem Poskytovania služieb v poľnohospodárstve a záhradníctve som nenašla. A tam sa nič nepíše o pestovaní rastlín. Len o pestovaní akvarijných rastlín. A neviem či sa tým rozumie len pestovanie akváriových rastlín?

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    zuzluc Pozri príspevok
    ja som to aj hľadala a nič iné okrem Poskytovania služieb v poľnohospodárstve a záhradníctve som nenašla. A tam sa nič nepíše o pestovaní rastlín. Len o pestovaní akvarijných rastlín. A neviem či sa tým rozumie len pestovanie akváriových rastlín?
    http://www.podnikam.webnoviny.sk/zoz...-komplet/22387

    Pri voľných živnostiach neexistuje taxatívny zoznam ohlasovacích živností. Teda záujemca o podnikanie môže na území SR uviesť aj iné označenie. Podmienkou však je, aby bola pri takomto postupe dodržaná požiadavka účinnosti a zrozumiteľnosti predmetu podnikania, ktorá je rozhodujúcim kritériom pri posudzovaní označenia živnosti v správnom konaní.

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Najlepšie ti poradia priamo na Živnostenskom úrade, alebo im napíš. A bude to správne.

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    niekde zapisuju vyroba zahradnickeho a sadovnickeho materialu, alebo priamo zahradnicke sluzby, pestovanie priesad patri do cinnosti samostatneho hospodariaceho rolnika, tj zrejme vam staci len ohlasenie na obecnom urade

    predmet podnikania - pestovanie priesad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.