Zavrieť

Porady

S.r.o. a jediný spoločník

Prajem pekný večer. Chcela by som poprosiť o radu k nasledujúcej otázke: Jediný spoločník a konateľ s.r.o. zomrel v roku 2008. V roku 2009 s.r.o. nevykazovala žiadnu činnosť. Je potrebné podať riadne DP k DzP PO so všetkými prílohami? Srdečná vďaka za odpovede. Marčelína
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    marčelina Pozri príspevok
    Prosím, prosím nevie mi nikto poradiť? Termín podania DP sa blíži. Vďaka
    Firma musí podať DP so všetkými prílohami aj keď neurobila nič, no treba ale vedieť kto je dedičom, kto bude oprávnený ho podať. Mala som takýto prípad, keď syn ako právoplatný dedič to riešil. Syn sa mi preukázal notárskou zápisnicou o dedičstve a podpísal ako nový konateľ a majiteľ. Inak bola tam povinnosť túto skutočnosť oznámiť na DÚ. Dostal aj pokutu, lebo dedičské sa vlieklo a nestihol, teda nemohol kým právoplatne nebol ako dedič podať daňové k DPH, no tú mu potom po zohľadnení situácie odpustili. Prebehlo už dedičské konanie v Tvojom prípade ? Akosi v zákone takúto variantu opomenuli.

    marčelina je offline (nepripojený) marčelina

    marčelina
    Zatiaľ srdečná vďaka za odpoveď. Áno, dedičské konanie už prebehlo. Už minuloročné DP podpisovala manželka nebohého konateľa. Takže ak tomu dobre rozumiem, je potrebné odovzdať prázdne tlačivá (teda okrem vyplnených identifikačných údajov)? Alebo oznámiť príslušnému DÚ,že s.r.o. nevykonávala žiadnu činnosť?

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    marčelina Pozri príspevok
    Zatiaľ srdečná vďaka za odpoveď. Áno, dedičské konanie už prebehlo. Už minuloročné DP podpisovala manželka nebohého konateľa. Takže ak tomu dobre rozumiem, je potrebné odovzdať prázdne tlačivá (teda okrem vyplnených identifikačných údajov)? Alebo oznámiť príslušnému DÚ,že s.r.o. nevykonávala žiadnu činnosť?
    Miesto na osobitné záznamy daňovníka. Taká kolonka na poslednej strane DP.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    marčelina Pozri príspevok
    Zatiaľ srdečná vďaka za odpoveď. Áno, dedičské konanie už prebehlo. Už minuloročné DP podpisovala manželka nebohého konateľa. Takže ak tomu dobre rozumiem, je potrebné odovzdať prázdne tlačivá (teda okrem vyplnených identifikačných údajov)? Alebo oznámiť príslušnému DÚ,že s.r.o. nevykonávala žiadnu činnosť?

    DP a Výkaz ziskov a strát môže byť prázdne, ale súvaha nie. Minimálne dve položky tam musia byť vyplnené. A to základné imanie na strane pasív, a tá istá suma na strane aktív.

    marčelina je offline (nepripojený) marčelina

    marčelina
    Vďaka Economic a Zoltán, to mi včera večer ešte napadlo, že tieto dva výkazy nemôžu byť tak celkom prázdne ako som napísala. Prajem pekný deň

    S.r.o. a jediný spoločník

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.