Zavrieť

Porady

Oznámenie DU - výplata FO

Dobrý deň,

potrebujem poradiť, teraz som zistila, že som za rok 2008, 2009 neoznámila DU výplatu jednolivej FO sumu nad 100.000 Sk a to vyplatila som spoločníkovi podiel na zisku za predchádzajúci rok. Mám to oznámiť teraz dodatočne, ale tým že sa jedná o príjem kt. už nepodlieha dani tak by som to nemusela riešiť...

Ďakujem veľmi pekne za každú informáciu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Podiel na zisku nie je zdaniteľným príjmom, teda sa nikam nenahlasuje.

    money je offline (nepripojený) money

    money
    myslim, ze by sa to malo oznamovat na du ak hodnota presahuje tych 3.319,39...v zakone sa hovori o "vykonavaju platby", cize nehovori sa o zdanovanych-nezdanovanych prijmoch...a je napisane co sa uvadza v oznameni, kde sa ako dovod platby uvedie napr. vyplata podielu na zisku za rok xy

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    money Pozri príspevok
    myslim, ze by sa to malo oznamovat na du ak hodnota presahuje tych 3.319,39...v zakone sa hovori o "vykonavaju platby", cize nehovori sa o zdanovanych-nezdanovanych prijmoch...a je napisane co sa uvadza v oznameni, kde sa ako dovod platby uvedie napr. vyplata podielu na zisku za rok xy
    Nie, tieto platby nie sú predmetom oznamovacej povinnosti, skús si o tom tu na porade prečítať stanoviská, a nie je ich málo.

    money je offline (nepripojený) money

    money
    no a hned na prvej strane je odpoved z drsr, ktora tusim hovori "bonzovat" :-) ale tak porada je od toho aby sa vyjadroval aj nazor a moj je taky ze treba nahlasovat aj ked to v tomto pripade nezaklada ziadnu danovu povinnost prijimatela platby :-)

    Oznámenie DU - výplata FO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.