Zavrieť

Porady

Jazierko a okolie

Moje jazierko...oaza oddychu pre nacerpanie novej energie...postupne doplňam vysadbou a doplnkami

*Tip: kludne mi piste napady a navrhy co by som mohol dolpnit v okoli jazierka-rastlinky,technicke alebo nejake esteticke napady su vitane. Rad si necham poradit.
Vopred Dakujem
Naposledy upravil nero276 : 19.05.07 at 09:58 Dôvod: Nove foto
P5130001.JPG  
P5130002.JPG  
P5130008.JPG  
P5130009.JPG  
P5140023.JPG  

P5140025.JPG  
P5140026.JPG  
P5140030.JPG  
P5140034.JPG  
P5140037.JPG  

P5140038.JPG  
P5140039.JPG  
P3160040.JPG  
P3160043.JPG  
P3160044.JPG  

P3160046.JPG  
P3160047.JPG  
P3160048.JPG  
P3160049.JPG  
P3160050.JPG  

1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ale je krásne ......chválim , aj ja by som také chcela ...

    nero276 je offline (nepripojený) nero276

    nero276
    Zita5 Pozri príspevok
    Ale je krásne ......chválim , aj ja by som také chcela ...
    nuz robil mi ho kamarat-len 17 rocny chalanisko...studuje strednu polnohosp. v Ziline...tak vsetka zasluha za realizaciu patri jemu...ja som len financovatel,cistic rias,vytrhavac burin a majitel...
    Naposledy upravil nero276 : 19.05.07 at 09:59
    P3160051.JPG  

    Simonab je offline (nepripojený) Simonab

    Simonab
    Nádhera, krása niet čo dodať. Tu si viem predstaviť super relax aj ja. Šikovný je ten chalanisko, keď budem robiť jazierko tak si ho požičiam. Ale najskôr by bolo treba postaviť asi domček však?

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    Nero a prečo Ty chceš od ostatných rady, keď podľa tých fotiek máš nápadov dosť na to, aby si mohol radiť iným? Máš krásnu oázu, želám v nej samé pekné chvíle

    nero276 je offline (nepripojený) nero276

    nero276
    cistenie je dvojake: manualne-odstranovanie rias a nanosov bahna po silnych dazdoch a vnutorne-samotna fontana ma biologicky filter. technicke vybavenie: fontana+podvodny reflektor (40W). v okoli kamene so solarnymi kolektormi. to je vsetko

    nero276 je offline (nepripojený) nero276

    nero276
    Prikladam najnovsie fotografie...sice nic moc...ale jar len zacala,tak este toho bude dost...
    P2130031.JPG  
    P2130033.JPG  
    P2270012.JPG  
    P2270016.JPG  
    1/1

    Magduš je offline (nepripojený) Magduš

    Magduš
    Ahoj, máš krásne jazierko. My sme tiež nedávno doriešili naše, prikladám foto. Vodopád je vyriešený ponorným čerpadlom a keramikou prevŕtanou + hadica zo záhr. potrieb. No napriek prečerpávanej vody sa tvoria riasy. Asi túto jar začalo byť priskoro teplo? Skúšame aj zakrývať sieťkou ,porasty okolo jazera ešte nie sú vysoké aby ho zatienili.
    jazierko.jpg  

    nero276 je offline (nepripojený) nero276

    nero276
    ...parada...ja tiez planujem nejaky vodopad,alebo skor nejaku sosku...ale este uvidim...a riasy to su vecny problem...kazdy mesiac musim cistit...no uvidime. mal som v plane aj chemiu,ale asi to radsej necham na manualne cistenie kedze sa mi chodia aj macky zo susedstva napajat do jazierka zelam bela zdaru

    nero276 je offline (nepripojený) nero276

    nero276
    Kedze som uz temu nazval "Jazierko a okolie" tak prikladam este nieco zo zahrady...napriek nedostatku casu sa najde ta troska na "pohrabanie" v zemi
    P2120013.JPG  
    P2120015.JPG  
    P2120016.JPG  
    P2120017.JPG  
    P2120019.JPG  

    P2120022.JPG  
    P1100094.jpg  
    1/1

    Magduš je offline (nepripojený) Magduš

    Magduš
    a to nemáš rybyčky v jazierku, že uvažuješ o chémii, al. sú odolné...
    kvety&kvety ... krása
    jazierko2.jpg  

    nero276 je offline (nepripojený) nero276

    nero276
    No v jazierku by asi rybky neprezili-hlbka nieje mozno ani 30cm... boli lekna,ale neprezili ani ony,tak tam uz nieje nic...len kamene a technika

    Olice je offline (nepripojený) Olice

    Olice
    nero276 Pozri príspevok
    No v jazierku by asi rybky neprezili-hlbka nieje mozno ani 30cm... boli lekna,ale neprezili ani ony,tak tam uz nieje nic...len kamene a technika
    Ale to je škoda, že nie je v jazierku život, veď okolie podľa príspevku č.13
    je prekrásne. Možno Ti pomôže Magduš ako to oživiť, podľa obrázku má tiež veľmi pekné jazierko.
    Držím palce.

    nero276 je offline (nepripojený) nero276

    nero276
    no to je veru skoda,ale casova narocnost(niekedy domov nepridem aj 2 tyzdne) mi nedovoluje mat ziadne domace zvierata...ani rybicky. Studujem,cez vikendy prilezitostne pracujem a som stale niekde inde. mozno cez leto nieco poriesim,ale ratam ze casu bude zasa velmi malo. Planjue sa oprava domu,terasy a chodnika.Pri tej prilezitosti uz budem robit aj bez udrzbovu zahradu a mozno zasa nejake upravy s jazierkom

    nero276 je offline (nepripojený) nero276

    nero276
    No, po dlhej dobe som sa vratil na toto forum. Vela veci sa zmenilo a s nimi aj jazierko. Kedze som sa prestahoval, islo so mnou aj jazierko. Opatrne som vybral foliu, vycistil, nasiel vhodne stanovisko a bolo jazierko. Ma trosku jemnejsi tvar a je hlbsie ako povodne cca o 10 cm. Okolie je urobene ako bezudrzbova zahrada (mulcovacia folia + kora) este tam pojde podvodne svetlo, a aj nejake rastlinky, pretoze po dvoch tyzdnoch je uz zariasene. :-(
    Postupne budem aktualizovat.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.