Zavrieť

Porady

bloky PHM

Ahojte poraďáci,
mám jednu otázku ohľadom bločkov k nakupovaným PHM. Zamestnanec firmy používa súkromné vozidlo na služobné účely. Robí sa kniha jázd a uplatňuje sa amortizačný koeficient 0,183 € za km a samozrejme spotreba PHM podľa TP. Otázka znie, či musí zamestnanec odkladať všetky bločky o nákupe PHM, alebo stačí jeden za obdobie, za ktoré podáva u zamestnávateľa vyúčtovanie najazdených kilometrov (napr. za mesiac), aby sa určila cena PHM. Prípadne, keď sa použije priemerná cena za obdobie, nemusí mať zamestnanec žiaden doklad o nákupe PHM ?
A ešte jedna otázka, je rozdiel, či by takto postupoval aj živnostník ? Musí mať bloky o nákupe PHM ?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    zamestnanec nemusí prikladať bločky o nákupe phm, stačia ceny podľa štatistického úradu.
    Účtuješ o nákladoch na pracovné cesty v s.r.o. podľa § 19 ods. 2d) zákona o dani z príjmov a riadiš sa zákonom o cestovných náhradách

    papulisko je offline (nepripojený) papulisko

    papulisko
    a môže sa použiť aj blok z obdobia, ktorého sa vyúčtovanie týka ? čiže, keď mám blok za január a robím vyúčtovanie za január, môžem ho použiť na určenie ceny PHM ? podľa mojich informácií by to takto mohlo byť.
    vďaka

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    papulisko Pozri príspevok
    a môže sa použiť aj blok z obdobia, ktorého sa vyúčtovanie týka ? čiže, keď mám blok za január a robím vyúčtovanie za január, môžem ho použiť na určenie ceny PHM ? podľa mojich informácií by to takto mohlo byť.
    vďaka
    ak ten doklad o nákupe phm má, tak samozrejme, že môžeš použiť

    andykas je offline (nepripojený) andykas

    andykas
    Timka1 Pozri príspevok
    ak ten doklad o nákupe phm má, tak samozrejme, že môžeš použiť

    ahojte, moja otázka je.... ak zamestnanec išiel na služobku 25.2. a doklad o PHM má z 22.2 môžem to uznať, alebo máme vychádzať zo štatistického úradu na daný týždeň? vďaka.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    andykas Pozri príspevok
    ahojte, moja otázka je.... ak zamestnanec išiel na služobku 25.2. a doklad o PHM má z 22.2 môžem to uznať, alebo máme vychádzať zo štatistického úradu na daný týždeň? vďaka.
    môžeš to uznať, nakoľko mohol mať v aute phm z 22.2., ale tiež môžeš použiť priemernú cenu zo štatistického úradu

    andykas je offline (nepripojený) andykas

    andykas
    Timka1 Pozri príspevok
    môžeš to uznať, nakoľko mohol mať v aute phm z 22.2., ale tiež môžeš použiť priemernú cenu zo štatistického úradu
    ďakujem :-), ide o to, že mu to lepšie vychádza zo skutočného bloku ako zo štatistického úradu a s kolegynkou sa nevieme dohodnúť, nakoľko ma presviedča že iba ak by tankoval v deň služobky tak mu to môžem uznať....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.