Zavrieť

Porady

Mam156eur invalidný dôchodok na čo mám nárok od štátu ?

Mám polovičný invalidný dôchodok 156eur ,mám pred druhou operáciou nedá sa mi ísť do práce ani na pár hodín.mozem niečo od štátu ešte k invalidnemu niečo dostať?nedá sa z toho vyžiť.
6 komentárov     zbaliť
Mila123 tvoj status je?
veronikasad Si sám alebo viacclenna domácnosť, máš nárok na príspevok na bývanie?
Atram61 Som sama..na úrade práce mi povedali že mám nárok na príspevok na bývanie a príspevok v hmotnej núdzi dokopy 116eur a keďže mám 156eur že nemám nárok už na nič..a načo je potom životné minimum?nejak tomu nerozumiem..
veronikasad V čase keď si sa informovala na dávku v hmotnej núdzi si bola PN dlhšie ako 30 dní? Lebo ak nie, odpoveď UP je správna. Ak by si bola PN, vyplatia ti základnú dávku, príspevok na bývanie a ochranný príspevok po znížení o 75% sumy priznaného ID.

Dávky v HN sú podstatne nižšie ako životné minimum, od neho sa odvíja výška jednotlivých dávok, stanovená zákonom.
veronikasad Si evidovaný na UP? Máš vystavenú PN?
Atram61 Z úradu práce som sa už odhlásila keď odtiaľ nemám už na nič nárok...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Do príjmu sa započítava 75% ID, čo je zhruba suma základnej dávky v HN a príspevku na bývanie.

    Ak by si bola evidovaná na UP a mala vystavenú PN na tlačive UP, po 30 dňoch PN máš nárok na ochranný príspevok 34.69€ mesacne

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Mila123, Darina1234, arizona, Mária27, Atram61, Katy a R
    6
    Atram61 Tak to mi nik tam nepovedal a ja som sa už dala odtiaľ vyradiť..ďakujem za odpoveď..
    Atram61 Tak teraz už nemám na nič nárok?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Pozri si tu a skontroluj - že čo by prichádzalo do úvahy - a v akom prípade.
    http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...page_id=363675
    poradili ti správne - lebo zákl dávku 61 plus 55 - bývanie - tak toľko si mala. Takže tam by ti nevyšiel žiadny doplatok.
    ak by si bola dlhšie DPN - tak potom ešte by ten ochranný príspevok mohol prichádzať do úvahy ...??
    ....
    ešte doplním - napíš, že či si predtým pracovala (všetky doby) .... možnože by mohlo byť nemocenské (riešiť dávku dobrovoľným poistením) ???
    Naposledy upravil Katy a R : 27.09.17 at 17:07

    Mam156eur invalidný dôchodok na čo mám nárok od štátu ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.