Zavrieť

Porady

WinIBEU a AZUV

Ahojte. Potrebovala by som vedieť postup , ako sa výkazy z WinIBEU dajú prekontrolovať v azuv-e. Získala som azuv od kunkelovaa- za čo jej týmto véééééééééľmi pekne ďakujem, lenže s ním neviem pracovať...... Pomôžte ak viete, daňová uzávierka sa blíži. Bola by som kľudnejšia keby som výkazy mala preverené, muchy vychytané. Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duchonm je offline (nepripojený) duchonm

    duchonm
    Neviem zatiaľ ako funguje WinIBEU ale pre IBEU bol postup pre AZUV nasledovný.

    1. V IBEU sa vytvorila disketa pre daňový úrad (výkazy)
    2. V AZUV v časti SERVISNÉ ČINNOSTI sa nadstaví obdobie pre výkazy
    3. v AZUV časť IMPORT sa načítajú údaje z vytvorenej diskety v bode 1
    4. v AZUV časť SERVISNÉ ČINNOSTI sa spustí kontrola všetkých výkazov
    5. v AZUV časť TLAČ sa dajú pozrieť chyby vo výkazoch

    Snáď vám to pomôže.

    sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

    sojciakova
    Informácia pre tých čo neodovzdávali k 9/2008 súvahu a výkaz ziskov a strát pre DÚ: Výsledok hospodárenia v súvahe a výkaze musí byť rovnaký. Rozdiel ktorý tam máte je zostatok financií na účte 354 financie obce.Mne to našťastie sadlo,výkaz ziskov a strát + zostatok na 354 sa mi rovná výsledku v súvahe, avšak niektoré kolegyne s tým majú problémy. Nesedí im to. Odporúčam preto každému aby si to skontroloval.Radšej teraz ako na konci roka.

    AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

    AntekaK
    Ahojte, vypisovali ste do suvahy a vykazu ziskov a strat aj bezprostredne predchadzajúce obdobie?

    raduska184 je offline (nepripojený) raduska184

    raduska184
    danovy urad u nas mi zaslal informacie k suvahe a výkazu ziskov a strát a tam píše, že účet 354-Zúčtovanie z financovania z rozpočtu obce a VUC sa ma vykázať na riadku č.135 súvahy....mne tiez suvaha a vykaz nesedia presne o sumu 354, naco som danovy urad aj upozornila a oni mi zaslali tieto informacie a dalsie k suvahe a vykazom...

    kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

    kunkelovaa
    Tiež mi to nesedí o 354, tiež mám info, že 354 treba uviesť na r. 135 súvahy, ale azuv mi aj tak vyhadzuje chybu, že nesedí HV v súvahe a vo výkaze ziskov a strát. A druhá vec, keď navýšim v súvahe riadok 135, tak potom sa mi predsa nerovnajú aktíva s pasívami.

    AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

    AntekaK
    Ahojte, ja som riadok 135 v suvahe navysila o sumu uctu 354, znizila som VH v riadku 125 v suvahe o tuto sumu, potom je VH v riadku 125 suvahy rovnaky ako vysledok hospodarenia vo VZaS v riadku 138. Sedia aj aktiva aj pasiva.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.