Zavrieť

Porady

Otázky

Zdravím Vás, pomôžte mi prosím zodpovedať tieto otázky

- čo je zbierka listín
- aký je vzťah medzi účtovným a daňovým obdobím z hľadiska dani z príjmov
- čo by mala obsahovať interná smernica o účtovaní a obehu dokladov v podniku
- akú funkciu plní archivácia účtovným písomností
- aký je význam zaznamenávanie účt.prípadov do denníka
- čo znamená audit

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    kahu
    Zdravím Vás, pomôžte mi prosím zodpovedať tieto otázky

    - čo je zbierka listín
    - aký je vzťah medzi účtovným a daňovým obdobím z hľadiska dani z príjmov
    - čo by mala obsahovať interná smernica o účtovaní a obehu dokladov v podniku
    - akú funkciu plní archivácia účtovným písomností
    - aký je význam zaznamenávanie účt.prípadov do denníka
    - čo znamená audit

    Ďakujem
    vsetko tu bolo uz riesene, musis sa trosku pohrat s vyhladavanim, ale ok - tak heslovite a nie velmi zavazne, ber to prosim, ako heslovitu informaciu

    - zbierka listin je zriadena v obchodnom registri - organizacie su povinne tam ukladat dolezite dokumenty
    - neviem, ci si nahodou nemyslela uctovne a danove vydavky ... tak odpoviem o (vydavkoch?) nakladoch - niektore naklady musis uctovat preto, ze patria do uctovneho obdobia ... ale zakonodarca to moze obmedzit z hladiska uznatelnosti - klasicky priklad - faktura za sprostredkovanie pre fyz. osobu : je to naklad bezneho roka, ale danovo je uznatelny iba ak je zaplateny... ak nie je zaplateny, z hladiska dani si ho musis pripocitat k danovemu zakladu... a v tom roku, kedy ho uhradis, si ho zase mozes odpocitat z danoveho zakladu. uctovne to zostane pripad povodneho roka, toho, kedy bolo sprostredkovanie vykonane.
    - povinnost archivacie vyplyva zo zakona - hladaj na porade, je tu toho hodne: zakon o archivacii
    - dennik: myslis penazny dennik u fyzickej osoby, alebo uctovny dennik v podvojnom uctovnictve? ale myslim, ze oba maju rovnaku funkciu: casovo zachytit uctovne pripady (na rozdiel od systematickeho zachytenia - to je zas v hlavnej knihe)
    - audit vykona auditor - zas hladaj na porade: povinnost maju (zhruba) akciovky automaticky, sro iba velke ... auditor je nieco ako sudny znalec z oboru uctovnictva. Prekontroluje spravnost uctovnictva vo firme. Je to platena sluzba, vlastne poradenstvo - nemylit si to s kontrolou z DU

    stacilo? takze: daj si to po jednotlivych heslach vyhladavat... tri dni mas co citat

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    kahu
    este som sa vratila - z dvoch dovodov:
    zabudla som na internu smernicu: tiez je tu na porade okolo toho vela popisane, dokonca su aj prilozene vzorove interne smernice, takze zase vyhladavat a ked budes prihlasena, tak si ich mozes aj stiahnut....

    a druhy dovod - chcela by som ta poprosit: vrat sa na ten tvoj povodny prispevok, klikni si na "uprav" a dopln v nazve temy este "cosi"...(ked kliknes na to tlacitko "uprav", potom hore nad prispevkom mas riadok s nazvom tvojej temy) dopln ten nazov tak, aby mal "vypovedatelnejsiu" schopnost...lebo imho teraz tento tvoj povodny nazov "otazky" je velmi vseobecny, v podstate nic nehovoriaci. Prosim ta hlavne kvoli novacikom na tejto porade. Skus tam doplnit nieco ako: "otazky - co znamenaju niektore pojmy" .... alebo nieco podobne, tak aby uz z nazvu temy bolo jasnejsie, co ta trapi ...
    a este by snad bolo aj vhodne, keby si poziadala Richarda, aby tuto tvoju temu prehodil do inej sekcie, podla mna by bolo vhodnejsie do "zaciatky podnikania" ako ked je to v teme "dan z prijmu" ...
    Nehnevaj sa, prosim, za tuto moju poznamku ... a neboj, ... este som nezabudla, ako som tu bludila ja, ked som tu bola uplny novacik ...
    vsetko dobre ti prajem, nech sa ti na porade paci aspon tak, ako mne ...
    Naposledy upravil ayya : 27.04.06 at 09:19

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.