Zavrieť

Porady

sklad potravín

Dobrý deň.
Plánujem otvoriť internetový obchod s dietetickou stravou.Sklad chcem vytvoriť z jednej miestnosti ktorá je súčasťou nášho domu,no má osobitný vchod.Vie mi niekto povedať aké základné kritéria musí spĺňať sklad potravín?Hľadala som to na nete a neviem tuto inf. nájsť. Jedná sa výlučne o potraviny už zabalené výrobcom.Na hygiene mi zatiaľ odporúčali potravinový kódex, ale ani tam to neviem nájsť.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    správnu teplotu, tovar nesmie byť na zemi, ale na paletách, záleží aké potraviny.

    ami2 je offline (nepripojený) ami2

    ami2
    Jedná sa napr. o bezlepkovú múku,sušené mlieka, trvanlivá smotana, cestoviny a iné.Všetko v originálnom balení od výrobcu.V tej miestnosti bude vymaľované na bielo,ale na strope je drevený obklad.Dúfam ,že to nebude problém.V miestnosti nieje kúrenie, ale je tam pomerne stabilná teplote,keďže dom je z kameňa. Mám tam umiestnený odvlhčovač, ktorý udržuje vlhkosť vzduchu na hodnote akú si nastavím.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Tú teplotu budete musieť regulovať podľa skladovateľnosti výrobkov. Ak sú výrobky skladovateľné napr v teplote od 15-25 stupňov, túto teplotu treba aj dodržať. A mať a teplomery, vlhkomery a zapisovať hodnoty.

    ami2 je offline (nepripojený) ami2

    ami2
    Bola som na hygiene.Tam ma informovali,že prevádzkový poriadok musím mat vypracovaný,ale už sa nedáva schvaľovať.Ďalšia vec ale je,že v potravinárskej prevádzke musí byť voda.Sklad je len súčasťou potr. prevádzky/aspon tak som kdesi čítala/,takže by predsa malo stačiť,ak je voda tam kde mám počítač.Alebo sa mylim?Musí byť teplá a studena voda priamo v miestnosti kde mám sklad potravín?Vdaka.

    ami2 je offline (nepripojený) ami2

    ami2
    Nejde však o kamennú predajnu , ale e shop /počítač v mojej obývačke/.V dome, v miestnosti z osobitným vchodom vytváram sklad dietetických potravín.Musí byť voda priamo v miestnosti alebo môžem mať teplú a studenú vodu v inej miestnosti.Konkrétne vchod cez dvor.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Vodu potebuješ mať k potrebám seba, svojich zamestnancov a poprípade klientov. Čo sa týka Teba, tak postačuje aj iná miestnosť, ale v prípade zamestnancov a klientov neviem či Ti to cez hygienu prejde.

    ami2 je offline (nepripojený) ami2

    ami2
    Nemám zamestnancov.Na hygiene jedna pracovníčka mi povedala,že mám vodu priviesť do miestnosti a druhá že stačí v inej miestnosti.Preto potrebujem túto radu.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    budú u Teba klienti určitý čas aj sedieť? Pokiaľ nie, tak voda Ti stačí v inej miestnosti.

    ami2 je offline (nepripojený) ami2

    ami2
    Ide o internetový predaj.Zákazníci u mna nebudú sedieť.Pracovať budem sama.Možno občas nejaký osobný odber po úhrade na účet/to kôli registr. pokladni/.Ten osobný odber ešte zvažujem.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    treba tieto možnosti zakomponovať do prevádzkového poriadku, že nebudú zamestnanci, klient príde maximálne na 10 minút, k tomu vodu nepotrebuje a pre Teba máš inú miestnosť. Hygiena by toto mala akceptovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.