Zavrieť

Porady

Odvody do SP z preplatenej dovolenky

Zamestnankyňa bola dlhodobo PN, v tom roku neodpracovala ani 1 deň. 9.7. ukončila PP z dôvodu odchodu do invalidného dôchodku. Preplatila som jej nevyčerpanú dovolenku z minulého roka. Program jej za zamestnanca nevykonal žiadny odvod poistného do sociálnej poisťovne. Za zamestnávateľa urobil len odvod za úrazové poistenie. Nie som si istá či je to dobre, a na základe čoho to niekto takto zadal v programe.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    susann2 Pozri príspevok
    Zamestnankyňa bola dlhodobo PN, v tom roku neodpracovala ani 1 deň. 9.7. ukončila PP z dôvodu odchodu do invalidného dôchodku. Preplatila som jej nevyčerpanú dovolenku z minulého roka. Program jej za zamestnanca nevykonal žiadny odvod poistného do sociálnej poisťovne. Za zamestnávateľa urobil len odvod za úrazové poistenie. Nie som si istá či je to dobre, a na základe čoho to niekto takto zadal v programe.
    Je to dobre.

    kacena je offline (nepripojený) kacena

    som aká som .... kacena
    Prosím o radu ... aké odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne mám počítať zamestnancovi , ktorý v septembri 2009 bol od 01.09.09 do 06.09.09 na PN , 07.09.2009 bol na vyšetrení ( náhrada je 13,61 EUR ) a 07.09.2009 bol s ním ukončení pracovný pomer. Bola mu preplatená dovolenka v sume 156,46 EUR. Takže jeho HM je 170,07 EUR. Na ZP odvádzam odvod zo sumy 170,07 EUR , teda aj z preplatenej dovolenky.A ako mám vypočítať sociálne ? Program mi tam dáva nasledovný výpočet , ktorému nejako nerozumiem :
    VZ NP - 36,16 EUR
    VZ SP - 96,41 EUR
    VZ IP - 96,41 EUR
    VZ PvN - 96,41 EUR
    VZ ÚP - 170,07 EUR
    VZ GP - 36,16 EUR
    VZ PRFS - 96,41 EUR

    Prosím poradí niekto , už som fakt zúfalá. Katka

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    kacena Pozri príspevok
    Prosím o radu ... aké odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne mám počítať zamestnancovi , ktorý v septembri 2009 bol od 01.09.09 do 06.09.09 na PN , 07.09.2009 bol na vyšetrení ( náhrada je 13,61 EUR ) a 07.09.2009 bol s ním ukončení pracovný pomer. Bola mu preplatená dovolenka v sume 156,46 EUR. Takže jeho HM je 170,07 EUR. Na ZP odvádzam odvod zo sumy 170,07 EUR , teda aj z preplatenej dovolenky.A ako mám vypočítať sociálne ? Program mi tam dáva nasledovný výpočet , ktorému nejako nerozumiem :
    VZ NP - 36,16 EUR(1084,55/30*1)
    VZ SP - 96,41 EUR (2892,12/30*1)
    VZ IP - 96,41 EUR
    VZ PvN - 96,41 EUR
    VZ ÚP - 170,07 EUR
    VZ GP - 36,16 EUR
    VZ PRFS - 96,41 EUR

    Prosím poradí niekto , už som fakt zúfalá. Katka
    Program ti to vyrátal dobre,za obdobie PN neplatíš odvody do SP ani do ZP.Na ZP toto poistenie sa platí z max.dosiahnutej mzdy a na SP to je vlastne pomerná čast z maximálneho VZ pripadajúcej na 1 den t.j. na 7.9.
    Úrazové poistenie nemá maximum.

    Odvody do SP z preplatenej dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.