Zavrieť

Porady

ako sa brániť exekúcií

Ďakujem za radu, ale chcem sa ešte opýtať na možnosť,ako odložiť exekúciu a dražbu,ak je dôkaz že výška vymáhanej istiny je nezákonná nakoľko jeden z dvoch oprávnených už sa posral na Polícií a potvrdil že dostal od mňa splátky ktorými som splatila vyše 80% dlhu.Ako som uviedla, kontrolovala s inými znalcami jeden interný znalec banky, a tý sa skoro na cent zhodli na cene ktorá je cca o 40% vyšia ako urobil znalec exelkútora.
blaškova Je potrebné upresniť na základe akého dlhu, ktorej spoločnosti bolo súdne rozhodnutie a následne exekúcia
a kto vyhlásil dražbu nehnuteľnosti - exekútor alebo dražobná spol.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Exekúciu zastaviť nemožno, ak platný exekučný titul existuje. Pripadalo by však do úvahy využitie ustanovenia §56 o čiastočnom zastavení exekúcie.
    (1) Exekúciu súd zastaví, ak
    f) po vydaní rozhodnutia zaniklo právo ním priznané
    (3) Ak sa exekúcie týka niektorý z dôvodov zastavenia len sčasti alebo ak sa exekúcia vykonala v širšom rozsahu, než stačí na uspokojenie oprávneného, exekúcia sa zastaví len čiastočne.

    ako sa brániť exekúcií

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.