Zavrieť

Porady

Uznanie kreditov a vydanie osvedčenia

Ahojte
Prosím o radu. Podľa zákona s platnosťou od 1.1.2012 mám nárok na priznanie 60 kreditov za štátnu jazykovú skúšku z anglického jazyka. Predložila som riaditeľovi žiadosť o vydanie osvedčenia o pridelení kreditov ktorú som dokladovala vysvedčením o vykonaní štátnice z cudzieho jazyka. Riaditeľ nám odmieta vydať osvedčenie o udelení kreditov z dôvodu že štátna jazyková škola na ktorej sme vykonali štátnicu nie je uvedená na stránkach minedu v zozname škôl ktoré majú akreditáciu vykonávať štátnice z cudzích jazykov. Obrátili sme sa na riaditeľa štátne jazykovej školy kde sme vykonali štátnicu. Riaditeľ nám vysvetlil, že v roku 2007 kedy sme my vykonávali štátnicu nebola potrebná akreditácia stačilo povolenie ministerstva školstva , pretože štátnice sa vykonávali na základe vyhlášky 44 z roku 1996. Viete nám niekto poradiť? Podotýkam, že na základe vykonanej štátnice vyučujem anglický jazyk ako kvalifikovaná učiteľka. V prípade že mi riaditeľ nemôže priznať kredity za štátnicu tak som potom nekvalifikovaná na výučbu angličtiny . Chápem to správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tezaurus je offline (nepripojený) Tezaurus

    dobra otazka Tezaurus
    myslim ze staci riaditelovi ustne zreprodukovat to co ti povedal riaditel jazykovej skoly. Ak by riaditel nadalej trval na svojom, tak od neho treba ziadat pisomnu odpoved na ziadost o priznanie kreditov v ktorej bude zdovodnene preco kredity neprideli. Po obdrzani tejto ziadosti je moznost tusim do 15 dni odvolat sa na vyssie miesta

    Uznanie kreditov a vydanie osvedčenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.