Zavrieť

Porady

Návrh na vydanie platobného rozkazu

Chcela by som sa spýtať, kto máte skúsenosti: Nakoľko u nás pracujú súdy ako pracujú, vyskúšala som jednu pohľadávku postúpiť návrhom na vydanie platobného rozkazu. Bolo o tom publikované že je to skrátená a zrychlená forma vymáhania pohľadávok bez pojednávania, ak je z návrhu všetko jednoznačné. Z môjho návrhu bolo všetko jednoznačné, všetko som mala podložené, prešli 4 mesiace a nič. Máte prosím Vás lepšie skúsennosti, alebo to iba náš okrený súd je tak nemožný.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ja mám zatiaľ dobré skúsenosti s vydaním platobného rozkazu. Zatiaľ zo súdov v Žiline, Šali a Partizánskom. Možno inde je to horšie. Ale asi by ste sa mohli opýtať na konkrétnom súde, v akom štádiu je Váš návhr. A ešte, pre zaujímavosť, ktorý je to súd?

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    V Skalici, majú ho od nového roka rušiť, tak asi to prenechajú na iných. Mimochodom, ako dlho trvalo to vydanie platobného rozkazu?

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ja som nemala tieto prípady v tomto roku, ale od r. 2000 do 2003. Teda by to malo byť ešte pomalšie. A max. dĺžka bola 3 mesiace v Šali.

    Návrh na vydanie platobného rozkazu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.