Zavrieť

Porady

Firemné auto - len kombinovaná spotreba podľa TP?

Ešte to platí?



"Príspevok z 20. 2. 2007

http://www.porada.sk/t44131-spotreba...novych-tp.html

"ezimova Pozri príspevok mala som zamestnankynu, ktora tiež nemala spotrebu v TP, danový poradca poradil, že môžem použiť spotrebu z TP vozidla, ktoré má tie isté údaje o motore,tzn.obsah valcov atď."

Túto možnosť prípúšťa zákon len pri použití súkromného vozidla na pracovné cesty - viď § 7 ods. 6 zákona o cestovných náhradách. Pokiaľ ide o vozidlá zaradené v obchodnom majetku, ZoDP takéto určenie spotreby v súčasnosti nepripúšťa.
"


Pýtam sa preto, pretože v TP máme len priemernú spotrebu a z dokumentov rovnakých aut som si zistil spotrebu v meste a mimo mesta. Musím teda používať len kombinovanú spotrebu, ktorá je uvedená v TP alebo aj spotrebu v meste a mimo mesta?


Auto je firemné, používané len na firemné účely.



doplnené:

na stránke https://podpora.financnasprava.sk/481195-Spotreba-pohonn%C3%BDch-l%C3%A1tok-u-motorov%C3%A9ho-vozidla-zahrnut%C3%A9ho-do-obchodn%C3%A9ho-majetku



sa píše: , alebo doplňujúcimi údajmi výrobcu alebo predajcu preukazujúce inú spotrebu pohonných látok.

Takže môžem mať od predajcu emailom potvrdenú spotrebu?
Naposledy upravil Letko : 20.01.16 at 11:30
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    V pripade vozidla, ktoreho drzitelom je spolocnost, by som vychadzal len z udajov TP toho ktoreho vozidla, neprihliadal by som na TP ineho vozidla s rovnakou motorizaciou.
    Pod pojmom "doklad preukazujuci inu spotrebu" by som si vysvetloval len a vyhradne protokol z autorizovaneho laboratoria / institucie, ktory deklaruje realnu spotrebu konkretneho vozidla - postupuje sa takto v pripade, ak dlhodobo je realna nadspotreba, ktoru UJ si cce danovo uplatnit, alebo TP neobsahuje udaje o spotrebe. Na email od predajcu by som sa nespoliehal.

    Firemné auto - len kombinovaná spotreba podľa TP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.