Zavrieť

Porady

Oprava účtovania roku 2010

Zdravím všetkych.
Vie mi niekto poradiť, ako mám opraviť nasledovne?Sme rozpočtova organizacia zriadena obcou.
V roku 2010 sme robili opravu ohrievača TUV v celkovej cene 3 496,40 EUR. Na kapitálove vydavky sme nemali schvaleny rozpočet, ale sme bohužial ani nežiadali o preklasifikaciu, nakolko sme to brali ako opravu starého. Kontrolou nam bolo toto vytknuté a chcu od nas opravu účtovania a zaradenie do HIM. So zaradením nie je problem, zhodnotenim budovy, ale... ako to dostať do účtovníctva roku 2010 z položky bežných výdavkov 635006 na kapitálove 718.

Dakujem ak mi viete niekto poradiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

    AntekaK
    Ahoj, no ja neviem, ale výdavky (teda položky za rok 2010) by som už asi neopravovala. Výkazy sú odovzdané. Skôr náklady a výnosy, pretože keď sa to zaradí do majetku, tak to nemalo byť v nákladoch v plnej výške minulý rok, iba príslušná časť odpisov. Ďalší určite poradia.

    moska je offline (nepripojený) moska

    moska
    Neviem či rozmýšľam dobre, ale ja by som to len interným dokladom zaúčtovala 02*/355 opravila na karte a od januára odpisovala. Ale na 35 si to musí dať aj zriaďovateľ. Ak som na niečo zabudla, tak ma doplňte.

    Oprava účtovania roku 2010

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.