Zavrieť

Porady

Vývod z práčky do odpadu

Chcem sa spytat , kupil som pracku chcem ju dat do pivnice privod vody tam je ale vypustenie pracky chcem riesit priamo do odpadu 110 PVC rura , existuje nejaka redukcia ktoru by som ju napojil do odpadu priamo do kanalizacie ?

A druha vec ak to teda pojde nejakou redukciou ci nevadi ze odpadovarura je vo vyske 150 cm od zeme , ale myslim si ze pracka by to eventualne mala vytlacit ci ?
Whirlpool AWE 7519
Naposledy upravil Dav : 22.04.12 at 15:28
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Práčka to pretlačí ,ale potrebujete mať aj pračkový sifón.Inak vám bude od kanalizácie páchnuť celá práčka aj s pivnicou.

    whiscool je offline (nepripojený) whiscool

    whiscool
    A ako ten sifon napojim priamo do PVC rury 110 cm ? to budem potrebovat nejaku redukciu alebo nieco take ? ak by dakto vedel co konkretne budem potrebovat , aky sifon a redukcie

    svacko85 je offline (nepripojený) svacko85

    svacko85
    zdravicko,
    v kuchyni pod drezom mam takyto sifon, ktory ma odbocku na vyvod z pracky. problem je, ze moja pracka whirlpool ma odpadovu hadicu s omnoho vacsim priemerom (~2,5-3mm), ktory je podstatne vacsi ako tato odbocka. bol som uz v troch zeleziarstvach, googlil som, ale vsade sa tvrdi, ze tieto odbocky su proste typizovane na tych 2,1mm a ziadne vacsie sa nevyrabaju. viete mi niekto povedat, ci teda mam zlu odpadovu hadicu a musim ju vymenit za hadicu s mensim priemerom alebo existuje nejaka redukcia alebo nieco, cim by som to mohol prepojit?

    dakujem za akukolvek radu, po dvoch tyzdnoch sa nam uz celkom minaju ciste veci

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    možno by stačilo na odbočku sifónu namotať pár závitov izolačnej pásky PVC (podľa potreby), zasunúť hadicu, a sťahovacou sponou na hadicu to utiahnuť.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    niektoré práčky nie sú ochotné vytlačiť odpad nad 90 cm...

    svacko85 je offline (nepripojený) svacko85

    svacko85
    jahoszmsk Pozri príspevok
    možno by stačilo na odbočku sifónu namotať pár závitov izolačnej pásky PVC (podľa potreby), zasunúť hadicu, a sťahovacou sponou na hadicu to utiahnuť.
    diky za tip - to iste mi poradili aj v servise whirlpool. konieckoncov nic ine mi ani neostava - kedze odtokove hadice aj sifony su typizovane a ziadne redukcie vraj ani neexistuju

    Vývod z práčky do odpadu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.