Zavrieť

Porady

Do coho je najlepsie vypustat vodu z pracky

Dobry den, doteraz som vypustal vodu z pracky do umyvadla(nie moc dobre urobene), chcel som sa spytat kde sa to odporuca, ak nevadi do umyvadla, tak vedeli by ste mi poradit ci existuje nejaka redukcia z trubky od pracky do umyvadla, aby to tam bolo napevno?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    rado3105 Pozri príspevok
    Dobry den, doteraz som vypustal vodu z pracky do umyvadla(nie moc dobre urobene), chcel som sa spytat kde sa to odporuca, ak nevadi do umyvadla, tak vedeli by ste mi poradit ci existuje nejaka redukcia z trubky od pracky do umyvadla, aby to tam bolo napevno?
    Existuje sifón prispôsobený na to, že pod umývadlom sa dá napojiť odpad z pračky napevno. Moji rodičia to tak majú riešené.

    Monča je offline (nepripojený) Monča

    Monča
    Ja to mám cez hadicu do vane a už 4-krát so vytápala susedov. Som na najvyššom poschodí.

    1. Dieťa môže hocikedy vybrať hadicu
    2. Nemusí to byť ani dieťa, je to môj manžel - príde v sobotu večer z týždňovky, vyloží špinavé prádlo, ja naložím do práčky, zapnem. On si medzitým ľahne do vane, hadicu vyloží, práčku vypne. Dve hodiny poleží vo vani, potom práčku zapne, hadicu nechá tak a ide spať. O polnoci nás budia susedia, že im tečie do bytu... Takže kým práčka nedoperie, nejdem už ani spať.

    Známa to rieši tak, že má na hadici uviazanú plastovú fľašu naplenú vodou - vlastne ako ťažidlo - aby jej hadica nevyskočila z vane.

    Takže rovno do sifónu pod umývadlom ako v prvom príspevku.

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Monča Pozri príspevok
    Ja to mám cez hadicu do vane a už 4-krát so vytápala susedov. Som na najvyššom poschodí.

    No Monča s tým by som sa teda nechvalila V dnešnej dobe mať hadicu vo vani je fakt hazard. Máš asi veľmi tolerantných susedov...

    Zdeno64 je offline (nepripojený) Zdeno64

    Zdeno64
    Zdravím všetkých,
    Záleží kde máš práčku. Ak v kúpeľni tak najlepšie do odpadu priamo v stene cez sifón (príloha), alebo do sifónu pod umyvadlo (príloha)
    Podobný je použiteľný aj na napojenie práčky v kuchynskej linke. Montáž je jednoduchá a zvládne ju bežný užívateľ.
    Verím, že už nepotečie do susedov.
    Zdeno
    sifon podumyvadlový.jpg  
    sifon prackovy.jpg  
    1/1

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Monča Pozri príspevok
    Ja to mám cez hadicu do vane a už 4-krát so vytápala susedov. Som na najvyššom poschodí.

    Mončáááááá, ty bývaš nadomnou!

    Ááááááále, predsa len nie, nadomnou sú ešte 2 poschodia.

    Tara1 je offline (nepripojený) Tara1

    Tara1
    Keď sme pred 5 rokmi vyhodili umakartové jadro, urobili mi odpad z práčky priamo do steny, je to perfektné.

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Tara1 Pozri príspevok
    Keď sme pred 5 rokmi vyhodili umakartové jadro, urobili mi odpad z práčky priamo do steny, je to perfektné.
    presne tak , ja už pred 15-timi rokmi , ale zadavateľ to už isto poriešil, Zdenko už reagoval polroka dozadu

    kero64 je offline (nepripojený) kero64

    kero64
    slavica Pozri príspevok
    presne tak , ja už pred 15-timi rokmi , ale zadavateľ to už isto poriešil, Zdenko už reagoval polroka dozadu
    Zadávateľ poriešil, Zdenko poradil a možno je ešte dosť takých, ktorí to poriešiť potrebujú.

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    kero64 Pozri príspevok
    Zadávateľ poriešil, Zdenko poradil a možno je ešte dosť takých, ktorí to poriešiť potrebujú.
    Presne tak, je ich veľmi veľa a keď je sused vytopený je už neskoro plakať nad "rozliatou vodou" . Varianta vývodu do umývadla je v dnešnej dobe to najhoršie čo môže byť

    kero64 je offline (nepripojený) kero64

    kero64
    slavica Pozri príspevok
    Presne tak, je ich veľmi veľa a keď je sused vytopený je už neskoro plakať nad "rozliatou vodou" . Varianta vývodu do umývadla je v dnešnej dobe to najhoršie čo môže byť
    Už pred časom, keď som chodil montovať kúrenie, vodu, kanalizáciu, tiež sme osádzali odtok práčky do steny. Je to asi najideálnejšie riešenie. Tam, kde sa nedá do steny, tak pod umývadlo do sifónu.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Existuje sifón prispôsobený na to, že pod umývadlom sa dá napojiť odpad z pračky napevno. Moji rodičia to tak majú riešené.
    Asi takto , aj ja

    O/217.P SIFON UMYVADLOVÝ PLAST 5/4"x40
    Sifon se závitem 5/4". Průměr odpadu 40 mm. Délka odpadové trubky 120 mm. Možnost připojit pračku nebo myčku
    Juraj
    217.jpg  

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.