Zavrieť

Porady

Daň. bonus a DzP

Dobrý deň.
Chcem poprosiť o radu a pomoc. Mám nasledovný problém:
Ak zamestnávateľ - SZČO má zamestnanca, ktorý ma hrubý príjem 11 200 sk, má jedno dieťa, ako bude vyzerať výplatná páska?
HP - vym. základ 11 200
- 1 501 odvody do fondov
- 283 daň z príjmu
+ 555 daň. bonus

ČP = 9 971 sk?

Ak je tento výpočet dobre, tak ako bude vyzerať PREHĽAD o zrazených a odvedených preddavkoch za štvrťrok?Ak bola daň z príjmu odvedená, treba si uplatniť ako DB len ten rozdiel, t. j. 272 ,-- sk?

Veľmi pekne Vám všetkým ďakujem za radu a pomoc.Da
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    blazenamlynarikova Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Chcem poprosiť o radu a pomoc. Mám nasledovný problém:
    Ak zamestnávateľ - SZČO má zamestnanca, ktorý ma hrubý príjem 11 200 sk, má jedno dieťa, ako bude vyzerať výplatná páska?
    HP - vym. základ 11 200
    - 1 501 odvody do fondov
    - 283 daň z príjmu
    + 555 daň. bonus

    ČP = 9 971 sk?

    Ak je tento výpočet dobre, tak ako bude vyzerať PREHĽAD o zrazených a odvedených preddavkoch za štvrťrok?Ak bola daň z príjmu odvedená, treba si uplatniť ako DB len ten rozdiel, t. j. 272 ,-- sk?

    Veľmi pekne Vám všetkým ďakujem za radu a pomoc.Da
    Daňový bonus je už 582.- Sk, takže:
    Hrubá mzda: + 11200.-
    Odvody: - 1501.-
    Daň: - 283.-
    Bonus: + 582.-
    Čistá mzda: + 9998.- Sk

    Ak si za júl a august daň už odviedla, tak si musíš vyžiadať celý bonus = 2x 582.- Sk, za september ale neodvádzaj žiadnu daň a daňový bonus si vyžiadaš vo výške 299.- Sk.
    Celkovo teda za 3. štvrťrok odvedieš daň 566.- Sk ( 2x po 283.- ) a vyžiadaš si bonus 1463.- Sk ( 2 x 582.- + 1x 299.- )

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Zdá sa mi, že DB sa od júla zvyšoval a mal by byť nie 555,-, ale 582,- Sk. Potom ČP je: 9 998,- Sk.
    Ak ste daň z príjmu odviedli, tak vo výkaze Prehľad ... si uplatníte celú sumu DB (teda 582,-) Sk.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Áno, je zvýšený od 1.7.2008, takže vo výplate za júl už mal byť vo výške 582.- Sk.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.