Zavrieť

Porady

DP typ B: Zivnostnik+praca na dohodu

Dobry den, chcela by som Vas opat poprosit o pomoc a o Vas nazor na DP.Fakty:
zivnost : Vydavky: - 15257 Sk /riadok:2,43,63./Prijmy: 0 Sk okrem toho
praca na dohodu: Uhrn zuctovanych a vyplatenych prijmov /zo zavislej cinn.paragr. 5 a dan vyberana zrazkou podla paragr. 43: 33199 Sk /riadok:33,35,58,68./
Uhrn preddavkov na dan /podla paragr. 35/: 6307 Sk /riadok:100.
Uhrn zuct. a vypl. prijmov zo zavis. cinn. paragr. 5 a dan vyberana zrazkou podla paragr. 43/: 11320 Sk /ziadny riadok?/
Uhrnna suma dane/vyberana z prijmu 11320 Sk zrazkou podla paragr.43/: 2148 Sk /riadok:98.
Riadok 76: 6019 Sk
Riadok 77: 27180 Sk
Riadok:78,87,91,93: 5164 Sk
Mne vysiel: preplatok 3291 Sk /kedze si vyplnam sama- prvykrat DP nie som si ista/
Vopred Vam skusenejsim dakujem za velku pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    monik211 je offline (nepripojený) monik211

    monik211
    Velka chyba z mojej strany: ano, vynechala som NČ. Avšak teraz po doplneni mi vychadza zaklad dane znizeny o sumu z riadku 76. : 0 na r. 77 . Je to mozne aby mi teraz vychadzal danovy preplatok: -8 455 Sk??

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    monik211 Pozri príspevok
    Velka chyba z mojej strany: ano, vynechala som NČ. Avšak teraz po doplneni mi vychadza zaklad dane znizeny o sumu z riadku 76. : 0 na r. 77 . Je to mozne aby mi teraz vychadzal danovy preplatok: -8 455 Sk??
    Ano je to OK, jeho príjem nepresiahol ročnú NČZD a vráti sa mu zrazená preddavková aj zrážková daň.

    monik211 je offline (nepripojený) monik211

    monik211
    este by som sa vratila k tej strate z tabulky 1. r. 2: vydavky, cize strata zo zivnosti: -15257. V tomto pripade, kedze sa priznava prijem zo zavislej cinnosti, aj tak musim na r.39 a r. 43 uvadzat danovu stratu?
    inac neviem ako sa Vam odvdacim, pretoze si myslim, ze Vase odpovede per takych ako som ja /ktory len zacali s touto "tematikou" su ako sol nad zlato.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    monik211 Pozri príspevok
    este by som sa vratila k tej strate z tabulky 1. r. 2: vydavky, cize strata zo zivnosti: -15257. V tomto pripade, kedze sa priznava prijem zo zavislej cinnosti, aj tak musim na r.39 a r. 43 uvadzat danovu stratu?
    inac neviem ako sa Vam odvdacim, pretoze si myslim, ze Vase odpovede per takych ako som ja /ktory len zacali s touto "tematikou" su ako sol nad zlato.
    Stratu z podnikania nezapočítavaš s príjmom zo závislej činnosti. Tú si môže "umoriť" v nasl. 5 rokoch - ak pri príjmoch zo živnosti vykáže zisk.

    monik211 je offline (nepripojený) monik211

    monik211
    veronikasad Pozri príspevok
    Stratu z podnikania nezapočítavaš s príjmom zo závislej činnosti. Tú si môže "umoriť" v nasl. 5 rokoch - ak pri príjmoch zo živnosti vykáže zisk.
    Rozumiem, ale napriek tomu som to dobre uviedla v r.39 a r. 43 - danova strata -15527 Sk?
    Dakujem

    monik211 je offline (nepripojený) monik211

    monik211
    monik211 Pozri príspevok
    Dobry den, chcela by som Vas opat poprosit o pomoc a o Vas nazor na DP.Fakty:
    zivnost : Vydavky: - 15257 Sk /riadok:2,43,63./Prijmy: 0 Sk okrem toho
    praca na dohodu: Uhrn zuctovanych a vyplatenych prijmov /zo zavislej cinn.paragr. 5 a dan vyberana zrazkou podla paragr. 43: 33199 Sk /riadok:33,35,58,68./
    Uhrn preddavkov na dan /podla paragr. 35/: 6307 Sk /riadok:100.
    Uhrn zuct. a vypl. prijmov zo zavis. cinn. paragr. 5 a dan vyberana zrazkou podla paragr. 43/: 11320 Sk /ziadny riadok?/
    Uhrnna suma dane/vyberana z prijmu 11320 Sk zrazkou podla paragr.43/: 2148 Sk /riadok:98.
    Riadok 76: 6019 Sk
    Riadok 77: 27180 Sk
    Riadok:78,87,91,93: 5164 Sk
    Mne vysiel: preplatok 3291 Sk /kedze si vyplnam sama- prvykrat DP nie som si ista/
    Vopred Vam skusenejsim dakujem za velku pomoc.
    teraz ma napadla este jedna otazka ohladne "mojho pripadu":
    je to spravne, ked z potvrdeni o prijmoch zo zav. cinnosti nescitam Uhrn zuctovanych a vyplatenych prijmov zo zav. c. podla §5, okrem prijmov z ktorych sa dan vybera zrazkou podla §43 /co je aj ciastkovy zaklad dane/:33199 Sk s Uhrnom zuctovanych a vyplatenych prijmov zo zav. c. podla §5 ods. 1, z ktorych sa dan vybera zrazkou podla §43 /suma: 11320 Sk?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.