Zavrieť

Porady

služba do zahraničia

PROSÍM, POMOŽTE!!!
Prosím Vás o radu:
Ak poskytnem službu zahr. platitelovi DPH(EU) - ide o vývoj a rozbeh výroby+prototypy, táto služba bude fakturovana bez DPH. Avšak aky paragraf uvediem na tuto fakturu? Patrí to medzi služby podľa §15 ods.8 alebo sa takejto služby vobec nedotyka DPH?

A čo ak mi zahr. platiteľ DPH dodá materiál na základe dod.listu, ja tento spracujem na hotové výrobky a túto službu potom fakturujem. Miestom dodania služby je zahraničie, takže tiež asi žiadna odvolávka na zákon o DPH?


Ďakujem!!!
Naposledy upravil misurka : 22.09.05 at 10:43
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Určite sa tu nenájde nikto, kto fakturuje podobné služby do EU?
    misurka
    PROSÍM, POMOŽTE!!!
    Prosím Vás o radu:
    Ak poskytnem službu zahr. platitelovi DPH(EU) - ide o vývoj a rozbeh výroby+prototypy, táto služba bude fakturovana bez DPH. Avšak aky paragraf uvediem na tuto fakturu? Patrí to medzi služby podľa §15 ods.8 alebo sa takejto služby vobec nedotyka DPH?

    A čo ak mi zahr. platiteľ DPH dodá materiál na základe dod.listu, ja tento spracujem na hotové výrobky a túto službu potom fakturujem. Miestom dodania služby je zahraničie, takže tiež asi žiadna odvolávka na zákon o DPH?


    Ďakujem!!!

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    Hladala som v zakone pod aky § patri vyvoz sluzieb, ale nasla som iba § 43 odst.6, ale to je dodanie sluzieb pre ozbrojene sily.... Budem rada, ak sa este niekto pripoji.
    Zdravim vsetkych.

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Akurat som sa radila s velmi skúsenou účtovníčkou, ktorá mi poradila, že spracovanie dodaného materiálu na základe dod. listu z EU a jeho následné spracovanie by sa malo fakturovat ako služba podľa §15 ods. 8 písm.b.
    Keď som tak nad tým rozmýšlala, tak naozaj neviem, či sa náhodou nejedná od inžinierske príp. technické služby, čo vy ostatní na to?

    služba do zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.