Zavrieť

Porady

rozšírenie predmetu podnikania

ako treba postupovať u založenej s.r.o pri rozšírení predmetu činnosti, je potrebé vypracovať novú spoločenskú zmluvu.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

    certifikovaná účtovníčka Aknazuz
    ano, rozsirovala som predmet cinnosti u zalozenej sro a musela som prilozit aj spolocensku zmluvu, ktora bola o tento predmet cinnosti rozsirena. Nemusela byt teda nova spolocenska zmluva, stacilo ju upravit a upravenu prilozit k navrhu.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Aknazuz
    ano, rozsirovala som predmet cinnosti u zalozenej sro a musela som prilozit aj spolocensku zmluvu, ktora bola o tento predmet cinnosti rozsirena. Nemusela byt teda nova spolocenska zmluva, stacilo ju upravit a upravenu prilozit k navrhu.
    Konateľ je zodpovedný za vyhotovenie úplného znenia spoločenskej zmluvy so všetkými zmenami, ktoré nastali.
    Tento dokument podpisuje už iba konateľ (overený podpis), nie je potrebné opätovne podpisovať spoločníkmi, ani overovať ich podpisy.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Zmenu spoločenskej zmluvy všeobecne upravuje ust.§ 141 Obch.zák., ktoré bolo doplnené zákonom č. 500/2001 Z.z. o dva nové odseky. Následne zákonom č. 530/2003 Z.z. bolo znenie ust. § 141 ods. 3 doplnené o dovetok, ktorý sa týka spôsobu prijatia rozhodnutia spoločníkov o zmene spoločenskej zmluvy. Vzhľadom na to, že spoloč. zmluva vznikne na základe spoločného konsenzu všetkých spoločníkov, Obchodný zákonník vychádza a priori zo zásady, podľa ktorej na zmenu spoločenskej zmluvy je potrebný súhlas všetkých spoločníkov. Toto pravidlo platí všeobecne a postupuje sa podľa neho kedykoľvek po uzavretí spoločenskej zmluvy, ak nemožno aplikovať výnimky z tohto pravidla. Po novele OZ sa zmena spoločenskej zmluvy chápe širšie, teda za rozhodnutie o zmene spoločenskej zmluvy sa považuje každé rozhodnutie, ktorého dôsledkom je z m e n a spoločenskej zmluvy.

    rozšírenie predmetu podnikania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.