Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel za rok 2007

Ahojte,

chcela by som Vas touto cestou poprosit o radu.
S. r. o. zakupila v Auguste 2007 os. automobil a nepodala do 15 dni od zaradenia dan. priznanie pre dan z MV. Ako postupovat dalej? Je mi jasne, ze tam bude pokuta, je mozne podat dodatocne dan. priznanie?
Nevite mi povedat, v akej vyske sa pokuta moze pohybovat?

Dakujem velmi pekne za rady

Marcela
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jabko je offline (nepripojený) jabko

    jabko
    2000 sk + sankčný úrok za oneskorenú úhradu 3 nás. úrokovej sadzby NBS - aspoň tak som to mala minulý rok, keď som toto riešila

    Marcela80 je offline (nepripojený) Marcela80

    Marcela80
    Dakujem za radu a este otazocka prosim Ta podala si dodatocne danove priznanie?

    Dakujem
    Marcela

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Marcela80 Pozri príspevok
    Dakujem za radu a este otazocka prosim Ta podala si dodatocne danove priznanie?

    Dakujem
    Marcela
    Podávať budeš riadne daňové priznanie k dani z MV. Dodatočné by bolo vtedy, ak by si už jedno priznanie podala a ideš to opravovať po lehote podania.

    pipi158 je offline (nepripojený) pipi158

    pipi158
    Ahojte všetci

    myslím , že mám podobný problém s rozdielom, že robím DzMV pre FO. Manžel začať používať nové auto 5.7.2007 a nebolo podané daňové priznanie. Nakoľko som v podávaní DzMV nováčik, podala som s manželom DzMV ale za rok 2008, a až dnes sme sa dozvedeli, že ho stačí podať podľa novej zmeny do 31.1.2009. Viete mi niekto poradiť čo s tým teraz? Staré nemáme podané a nové už áno . Ako podať to staré (samozrejme, že už počítame s pokutou), nové DzMV za rok 2008 myslím už necháme tak?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    pipi158 Pozri príspevok
    Ahojte všetci

    myslím , že mám podobný problém s rozdielom, že robím DzMV pre FO. Manžel začať používať nové auto 5.7.2007 a nebolo podané daňové priznanie. Nakoľko som v podávaní DzMV nováčik, podala som s manželom DzMV ale za rok 2008, a až dnes sme sa dozvedeli, že ho stačí podať podľa novej zmeny do 31.1.2009. Viete mi niekto poradiť čo s tým teraz? Staré nemáme podané a nové už áno . Ako podať to staré (samozrejme, že už počítame s pokutou), nové DzMV za rok 2008 myslím už necháme tak?
    Staré podáš presne rovnako ako nové, len s rozdielom, že dni použív. nebude 365, ale vypočítaš od 5.7.-31.12., aj daň bude teda pomerná.

    uko je offline (nepripojený) uko

    uko
    a čo keď som teraz zistila, že som v auguste 2007 podala DP aj zaplatila daň ale zle vypočítala dni. deň vzniku daňovej povinnosti bol 3.8.2007. ja som zaplatila daň za 145 dní. teraz som sa na to pozrela a vychádza mi,že to malo byť 151 dní.... takže pri ročnej sadzbe 3.200,- je to rozdiel 52,- Sk. mám rátať aj s 2000,- SK pokutou?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    uko Pozri príspevok
    a čo keď som teraz zistila, že som v auguste 2007 podala DP aj zaplatila daň ale zle vypočítala dni. deň vzniku daňovej povinnosti bol 3.8.2007. ja som zaplatila daň za 145 dní. teraz som sa na to pozrela a vychádza mi,že to malo byť 151 dní.... takže pri ročnej sadzbe 3.200,- je to rozdiel 52,- Sk. mám rátať aj s 2000,- SK pokutou?
    Poslala by som nové DP, doplatila daň. Pokuta 2000.- určite nebude, DP je podané.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    uko Pozri príspevok
    a čo keď som teraz zistila, že som v auguste 2007 podala DP aj zaplatila daň ale zle vypočítala dni. deň vzniku daňovej povinnosti bol 3.8.2007. ja som zaplatila daň za 145 dní. teraz som sa na to pozrela a vychádza mi,že to malo byť 151 dní.... takže pri ročnej sadzbe 3.200,- je to rozdiel 52,- Sk. mám rátať aj s 2000,- SK pokutou?
    Ak si zistila, že povinnosť dane má byť vyššia, podáš dodatočné daňové priznanie, kde uvedieš správnu výšku dane. Toto dodatočné DP si povinná predložiť do konca mesiaca, nasledujúceho po tomto zistení a v rovnakej lehote je dodatočne priznaná daň aj splatná. Pokuta nie je oprávnená, ako píše Tweety.

    uko je offline (nepripojený) uko

    uko
    som otravna, ale neviete mi prosim poradit, aky mam dať na ten doplatok konštantný symbol?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    uko Pozri príspevok
    som otravna, ale neviete mi prosim poradit, aky mam dať na ten doplatok konštantný symbol?
    1144.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    vlasta28 Pozri príspevok
    Keď je zaplatená daň z MV za rok 2007,tak si môže uplatniť výdavky na PHM?
    Samozrejme, za predpokladu, že MV máte v evidencii.

    vlasta28 je offline (nepripojený) vlasta28

    vlasta28
    Ďakujem, a teraz podľa nového treba len nahlásiť na daňový úrad,keď chceme auto používať v podnikaní a až v januári 2009 zaplatiť daň z MV?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    vlasta28 Pozri príspevok
    Ďakujem, a teraz podľa nového treba len nahlásiť na daňový úrad,keď chceme auto používať v podnikaní a až v januári 2009 zaplatiť daň z MV?
    Každú zmenu je potrebné ohlásiť, ak za tento rok je daň do 20000.-daň úhradíš do 31.1.2009.

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    Prosím o pomoc. Automobil má spoločnosť v prenájme od r. 2007. Na DÚ ho neprihlásili, ani nepodávali DP, ani neplatili daň. Aké podmienky boli za r. 2007, čo sa týka podávania DP? Automobil je v prenájme od zahraničnej spoločnosti, využíva sa na území SR. Ďakujem.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    michelle84 Pozri príspevok
    Prosím o pomoc. Automobil má spoločnosť v prenájme od r. 2007. Na DÚ ho neprihlásili, ani nepodávali DP, ani neplatili daň. Aké podmienky boli za r. 2007, čo sa týka podávania DP? Automobil je v prenájme od zahraničnej spoločnosti, využíva sa na území SR. Ďakujem.
    Miška, informáciu z r. 2007 mám vytlačenú zo stránky drsr, avšak tam sa mi ju nepodarilo nájsť , našla som ju však inde.
    Aj zo svojich starších podkladov (DP) som zistila, že do 15.- dní od vzniku daňovej povinnosti bola povinnosť podať DP.

    http://www.uctovnictvo.sk/index.php?...sk=view&id=223

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    azla Pozri príspevok
    Miška, informáciu z r. 2007 mám vytlačenú zo stránky drsr, avšak tam sa mi ju nepodarilo nájsť , našla som ju však inde.
    Aj zo svojich starších podkladov (DP) som zistila, že do 15.- dní od vzniku daňovej povinnosti bola povinnosť podať DP.

    http://www.uctovnictvo.sk/index.php?...sk=view&id=223
    Ďakujem Ti veľmi pekne

    Takže v pohode môžem dať teraz oznámenie o vzniku daňovej povinnosti a rovno dám aj 3 daňové priznania za roky 2007,2008 a 2009 a zaplatím daň. Samozrejme môžem očakávať sankcie za oneskorenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.