Zavrieť

Porady

osobná taxislužba

pekný večer prajem, pri vybavovaní koncesie - osobná taxislužba mi na ŽÚ povedali, že musím preukázať odbornú a finančnú spôsobilosť. Finančná spôsobilosť má byť vo výške min 1000 eur. Akou formou sa má preukazovať a na čo vlastne slúži? Kde a kto vydáva osvedčenie o odbornej spôsobilosti? Dá sa to nejakým spôsobom obísť? Vopred ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Pri nákladnej doprave slúži finančná spôsobilosť ako zábezpeka na úhradu prípadnej spôsobenej škody. Preukazuje sa majetkom firmy alebo finančnou čiastkou na účte.

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    Finančnú spoľahlivosť a spôsoby jej preukázania upravuje § 3a zákona č. 168/1996 Z.z. (na vozidlo taxislužby to je aspoň 1 000 EUR
    alebo ich ekvivalent v slovenských korunách), pričom spôsobou preukázania fin. spoľahlivosti je viacero. Podmienku odbornej spôsobilosti právnickej osoby musí spĺňať jej zodpovedný zástupca (§ 3 ods. 2 tohto zákona) preukazuje sa odbornou skúškou alebo dosiahnutím predpísaného vzdelania.

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    Finančnú spoľahlivosť ako živnostník najľahšie preukážeš poistnou zmluvou v požadovanej hodnote. To ti na živnosťáku nepovedali?Odbornú spôsobilosť neobídeš, ak ju nezískaš sám (zložením predpísanej skúšky) musíš mať zodpovedného zástupcu. Jeden takýto "zástupca" s požadovanou odbornosťou pýta od môjho klienta len za to, že v jeho firme v papieroch figuruje ako zástupca 500,- EUR mesačne cash, bez papierov samozrejme

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    luebchenko
    musíš mať zodpovedného zástupcu. Jeden takýto "zástupca" s požadovanou odbornosťou pýta od môjho klienta len za to, že v jeho firme v papieroch figuruje ako zástupca 500,- EUR mesačne cash, bez papierov samozrejme
    Ufffffffff To by sa oplatilo urobiť si podobný biznis a nie tu pri číselkách rátať korunky.
    Ale k téme : Je potrebné ,aby s takýmto zástupcom mal dohodnutý akýkoľvek pracovno-právny vzťah. PZ,DoVP

    mash1 je offline (nepripojený) mash1

    popri zamestnaní aj taxi mash1
    Ďakujem všetkým za rady, určite mi pomôžu. Len mám ešte jeden dotaz. Finančná spoľahlivosť - dá sa preukázať aj tým, že mám uzatvorenú havarijnú poistku, kde bude zrejmé na akú sumu je vozidlo poistené, alebo je to aj povinné zmluvné poistenie do výšky X /bežne do výšky cca 20.000.000.-Sk/... A ešte niečo. Ako je najlepšie účtovať podobnú činnosť? V jednoduchom alebo podvojnom účtovníctve? Ďakujem...

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    mash1
    Ďakujem všetkým za rady, určite mi pomôžu. Len mám ešte jeden dotaz. Finančná spoľahlivosť - dá sa preukázať aj tým, že mám uzatvorenú havarijnú poistku, kde bude zrejmé na akú sumu je vozidlo poistené, alebo je to aj povinné zmluvné poistenie do výšky X /bežne do výšky cca 20.000.000.-Sk/... A ešte niečo. Ako je najlepšie účtovať podobnú činnosť? V jednoduchom alebo podvojnom účtovníctve? Ďakujem...
    Myslím,že by malo ísť o iný druh poistky. /životná a i./ A účtuj v tom
    čo je pre teba lepšie.
    Čo sa týka účtovníctva v jednoduchom určite áno. Finančnú spoľahlivosť preukážeš pre účel TAXI aj leasingovou zmluvou alebo sa daj poistiť v poisťovni. Odbornú spôsobilosť v tomto prípade nenahradíš ani zodpovedným zástupcom a vybavíš si ju na Odbore dopravy, povedia ti na ŽU. Ak si z BA tak je to Vajnorská 98 5. poschodie. skúška stojí 2.500.-Sk v kolkoch a proces vybavenia trvá asi 30 dní. Testy sú jednoduche a nieje to náročné.

    mackamf je offline (nepripojený) mackamf

    mackamf
    AHOJ KOLEGOVIA,vie niekto okruhy otázok na odbornú spôsobilosť na taxi,po prípade inú radu.dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.