Zavrieť

Porady

Slovenská sporitelna ma zase potešila

Poslala mi maila,že od 1.7 zvyšujú poplatok za vedenie účtu v balíku......tak hurá,proste človek si nevybere žiadny balík a platí a po rokoch sa rozhodne,no skor ma upozornili,že bude vyhodnejšie sa ,,zaradiť,, do nejakého balíka a tak si vybere jeden, potom mu skončí platnost karty a tak dostane novú,poteší sa že prvy rok ju má zadara ale ako vidím,proste si te prachy vždy nejak stiahnu,stoj čo stoj..........
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

habib Pozri príspevok
Poslala mi maila,že od 1.7 zvyšujú poplatok za vedenie účtu v balíku......tak hurá,proste človek si nevybere žiadny balík a platí a po rokoch sa rozhodne,no skor ma upozornili,že bude vyhodnejšie sa ,,zaradiť,, do nejakého balíka a tak si vybere jeden, potom mu skončí platnost karty a tak dostane novú,poteší sa že prvy rok ju má zadara ale ako vidím,proste si te prachy vždy nejak stiahnu,stoj čo stoj..........
Buď rád, že nemáš Tatrabanku- to sú vačší vydriduchovia...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

a prečo nejdeš do Mbanky, kde nie je žiadny balík?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Slsp som dal zbohom v marci.Prešiel som do VUB.Na poplatkoch sú lacnejší.Oproti SLSP si ich neviem vynachváliť.Aspoň zatiaľ.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No ja som dala včera zbohom VUB, lebo sa mi videlo pridrahé. Ešte ČSOB sa mi páči s ich balíkom pohoda zadarmo, no ja nemám príjem 500 eur, takže z toho nič a od apríla som v mBank, zatím bez problémov. Čo si VUB brala mesačne, to mi mBank dáva dvojnásobkom na šporiacom účte.
0 0
habib habib

habib je offline (nepripojený) habib

Problémom Slovenska je že sú tu banky dohodnuté úplne na všetkom,hlavne na zdieraní klientov poplatkami.Takže sa stavím že ak by som presedlal zo Slov. sporitelne do VUB tak tá bude nasledovat SLSP a poplatky zmení tiež....to sa kludne aj stavím.
MBank sa zdá byt najlepšie riešenie,všetko riešim cez InternetBanking,občas nejaký výber z bankomatu,maximálne 2x do mesiaca......ale zatial som len prelistoval diskusie k MBank a neviem či by som dokázal spokojne spávat pri pomyslení že sú to poláci a vklady sú nejak vraj poistené ale vyška sa nejak viaže k polskému zlotému nie k €,niečo v tom zmysle.....ešte to len čítam.A priznajme si banky krachovali a krachovat budú.
0 0
kero64 kero64

kero64 je offline (nepripojený) kero64

Ja mám už viac rokov účet v CSOB zatiaľ som našiel iba jedinú chybu. SMS mi príde aj štyri dni po uskutočnení transakcie. Ale inak -super. Do banky idem tak raz do roka, inak internet alebo linka 24.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ak sa TI mBank nepáči tak čo neskúsiš ČSOB, fakt sú tam nizke poplatky akurát ten limit, že musí prísť na účet 500 € je pre mna nevyhovujúci.
Vieš v každej spoločnosti sa nájdu klienti čo sú nespokojný, a čo mali problémy. Nedá sa to eliminovať. Na takých forach skôr nájdeš nespokojencov pár ako tisíce spokojných. Tiež som mala obavy ale povedala som si skúsim. A zatial platí, čo si VUB vzala to mi mBank mesačne dáva a dokonca dvojnásobne.
0 0
habib habib

habib je offline (nepripojený) habib

Xanti Pozri príspevok
Ak sa TI mBank nepáči tak čo neskúsiš ČSOB, fakt sú tam nizke poplatky akurát ten limit, že musí prísť na účet 500 € je pre mna nevyhovujúci.
Vieš v každej spoločnosti sa nájdu klienti čo sú nespokojný, a čo mali problémy. Nedá sa to eliminovať. Na takých forach skôr nájdeš nespokojencov pár ako tisíce spokojných. Tiež som mala obavy ale povedala som si skúsim. A zatial platí, čo si VUB vzala to mi mBank mesačne dáva a dokonca dvojnásobne.

Páči - Nepáči MBanka,to je inak,na začiatok vyzera ako ideálna banka,ked si zadáš sadzobník tak skoro všade je 0,- to je paráda,ak riešiš veci cez internet,len problém je ked človek začne pátrat hlbšie a každy normálny človek ked vybera banku myslí na to najhorie,teda či sa nemože stať že padne,či náhodou nestratí aj to čo tam dá.
A ako som už napísal,ja si fakt myslím že medzi SLSP,VUB a ČSOB rozdiel nebude,proste sú to 3 najvačší hráči na trhu a tak sa aj správajú,t.j že majú medzi sebou dohody ako nás ,,spoplatniť,, (viď ten kartel za ktorý dostali pokutu)Takže presúvat účet a nejaký sporenie z banky do ,,rovnakej,, druhej banky je blbost.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

habib Pozri príspevok
Páči - Nepáči MBanka,to je inak,na začiatok vyzera ako ideálna banka,ked si zadáš sadzobník tak skoro všade je 0,- to je paráda,ak riešiš veci cez internet,len problém je ked človek začne pátrat hlbšie a každy normálny človek ked vybera banku myslí na to najhorie,teda či sa nemože stať že padne,či náhodou nestratí aj to čo tam dá.
No to áno, obavy sú stále, ale tie obavy som mala aj ked som mala prachy vo VUB. Nie tak dávno, tuším v novembri decembri bežala fáma, že jedna nemenovaná banka na tom stojí veľmi zle. A bola to kamenná banka. Proste stať sa môže hocičo. Ako myslím, že ak v mBank dotiahnu do konca slovenskú ochranu vkladov tak to bude lepšie. Tá polská sa ani mne moc nepáči.
habib Pozri príspevok
A ako som už napísal,ja si fakt myslím že medzi SLSP,VUB a ČSOB rozdiel nebude,proste sú to 3 najvačší hráči na trhu a tak sa aj správajú,t.j že majú medzi sebou dohody ako nás ,,spoplatniť,, (viď ten kartel za ktorý dostali pokutu)Takže presúvat účet a nejaký sporenie z banky do ,,rovnakej,, druhej banky je blbost.
No neviem, za tých pár rokov som mohla porovnať môj účet v VUB, mamin v SLSP. Ako dôchodcovský ho ma riadne predražený, platí ešte aj za to že jej príde dôchodok na účet, nemá inet banking, nemá kartu a aj tak jej mesačná platba za " dôchodcovský účet" zo všetkými položkami je cca 2 eura ( podotýkam, nemá kartu, nemá inet banking, všetko sú trvalé príkazy a inkasa ). Takže u mňa na poslednom mieste je SLSP, VUB no ked som prišla na to, že si účtujú 15 centov za platbu kartou v obchode ( nevyužívala som to často ) tak ma dojali a zrušila som účet. Kamoške som odporučila práve tú ČSOB ( mala predtým SLSP ) a nevie si vynachváliť o čo menej platí na poplatkoch oproti SLSP.
Takže asi to nie je celkom tak, že sú rovnaké. Rozdiely medzi nimi sú.
1 0
kero64 kero64

kero64 je offline (nepripojený) kero64

Xanti Pozri príspevok
Kamoške som odporučila práve tú ČSOB ( mala predtým SLSP ) a nevie si vynachváliť o čo menej platí na poplatkoch oproti SLSP.
Takže asi to nie je celkom tak, že sú rovnaké. Rozdiely medzi nimi sú.
Tu musím s Xanti iba súhlasiť. Tiež som mal kedysi účet vo VUB a nemohol som urobiť nič lepšie, ako odísť do CSOB. Je pravda, že tam majú podmienku 500€, ale ak pracujú manželia spolu a majú jeden účet, myslím, že 500€ zarobia a mať účet zadarmo je fajn. Aj skôr, keď ešte nebola táto novinka, platil som za účet 6SK. A to je všetko. Mám zadarmo kartu, IB,MB platbu na celom svete kartou zadarmo a neobmedzené množstvo trvalých príkazov, inkaso, pohybov na účte, výbery z vlastných bankomatov a to všetko zadarmo. Ktorá banka toto ponúka? SLSP si nechá platiť ešte aj za výber z vlastného bankomatu. A otvorene, nieje choré, ak vám niekto vezme peniaze za to, že si ich necháte poslať na účet? Veď len pošlite peniaze z jednoho účtu na druhý. Peniaze putujú aj štyri dni. A čo myslíte, kde sú? Banky ich točia a zarábajú. A keď vám prídu na účet, ešte si strhnú aj poplatok. JA nechcem robiť reklamu žiadnej banke, na to sú iné inštitúcie, ale rozhodne by som nemenil.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

kero64 Pozri príspevok
Ja mám už viac rokov účet v CSOB zatiaľ som našiel iba jedinú chybu. SMS mi príde aj štyri dni po uskutočnení transakcie. Ale inak -super. Do banky idem tak raz do roka, inak internet alebo linka 24.
Super ako super, zadarmo je iba 10 sms správ a potom 2 Sk za správu, pri blokácii embosovanej karty je poplatok 2000 Sk- poznám aj lepšie a lacnejšie banky
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

a ako hodnotíte OTP Banku? mesačne za podnikatelský účet mi strhajú 13,32 eur(401,28 sl.korun) všetky transakcie robím cez internetbanking
1 0
habib habib

habib je offline (nepripojený) habib

Pri mojích minimálnych,skor nulových návštevách banky a skoro žiadnom pohybe na účte,max. 2 výbery z bankomatu,založenie TV cez Ibanking,žiadny pravidelný príjem a nepoužívanie karty na platenie v obchodoch, za služby je proste SLSP pridrahá.ČSOB sice novo pribudla do nášho ,,mladého krásneho,, mesta ale či by som si pomohol to neviem.
Ako najlepšie riešenie by skutočne bolo založit účet v mBank,teda aspon momentálne,účet a karta zadara,možnost založenia termin. vkladu ale neviem ako pre budúcnost,veci ako úver,hypotéka a podobne,plus tá garancia vkladu je tam otázna..
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

dan Pozri príspevok
a ako hodnotíte OTP Banku? mesačne za podnikatelský účet mi strhajú 13,32 eur(401,28 sl.korun) všetky transakcie robím cez internetbanking
No nato,že skoro všetko robíš cez net banking, tak ten poplatok sa mi zdá dosť vysoký...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

habib Pozri príspevok
Pri mojích minimálnych,skor nulových návštevách banky a skoro žiadnom pohybe na účte,max. 2 výbery z bankomatu,založenie TV cez Ibanking,žiadny pravidelný príjem a nepoužívanie karty na platenie v obchodoch, za služby je proste SLSP pridrahá.ČSOB sice novo pribudla do nášho ,,mladého krásneho,, mesta ale či by som si pomohol to neviem.
Ako najlepšie riešenie by skutočne bolo založit účet v mBank,teda aspon momentálne,účet a karta zadara,možnost založenia termin. vkladu ale neviem ako pre budúcnost,veci ako úver,hypotéka a podobne,plus tá garancia vkladu je tam otázna..
No to využívaš učet ako ja, sem tam príjem, nejaké platby cez inet banking, min. výbery a minimálne platby v obchodoch . A za to platiť 2 jurošíky mesačne? Preto som navolila mBank, zatím mi stačí.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stanislav 1975 Pozri príspevok
No nato,že skoro všetko robíš cez net banking, tak ten poplatok sa mi zdá dosť vysoký...
Stanko podnikateľské účty sú oveľa drahšie ako bežné, a aj platba cez inet banking stojí nejaké love, neni zadarmo ako zvyčajne majú občania na bežných účtoch.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Xanti Pozri príspevok
Stanko podnikateľské účty sú oveľa drahšie ako bežné, a aj platba cez inet banking stojí nejaké love, neni zadarmo ako zvyčajne majú občania na bežných účtoch.
V mbanke by zaplatil za ten podnikatelský účet cca.3 eura.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stanislav 1975 Pozri príspevok
V mbanke by zaplatil za ten podnikatelský účet cca.3 eura.
No vidíš to, aj tam viem že sa platí za odoslanú platbu 0,01 € a pritom na bežnom mKonte je to zadara. Takže si mu našiel lacnejšiu banku ako je jeho OTP xi. Šikovný
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Xanti Pozri príspevok
No vidíš to, aj tam viem že sa platí za odoslanú platbu 0,01 € a pritom na bežnom mKonte je to zadara. Takže si mu našiel lacnejšiu banku ako je jeho OTP xi. Šikovný
Áno, je tam polatok 0,01 eur za prevod so inej banky, cca.1 euro za písomný výpis, karta zdarma, len výber z bankomatu je 1 euro-takže do tých 3 eur sa zmestí- čo je na škodu, že mbank zatial neposiela peniaze do zahraničia...

Inak mám jeden účet aj v ĺudovej banke ale ten absolutne nevyužívam a len platím poplatky-lebo jedna kamoška ma prosila aby som si u nej urobil účet, že neplní plán a ja ťuťko som súhlasil-
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Inak mám jeden účet aj v ĺudovej banke ale ten absolutne nevyužívam a len platím poplatky-lebo jedna kamoška ma prosila aby som si u nej urobil účet, že neplní plán a ja ťuťko som súhlasil-
Teeeeeeda pekne si sa nazval, ved ho treba zrušiť ten účet. Kamoške si už pomohol tak treba ísť dalej. Ináč toto sú bežné praktiky bánk, zato sa tak striedajú ludia za okienkami.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať