Zavrieť

Porady

Čo ak servis nestihne 30dňovú zákonnú lehotu a nemajú dostupné VOP?

Zdravím,

do autorizovaného servisu som dala opraviť vysávač. Bolo to presne 30.1.2014. Dodnes sa mi odtiaľ neozvali. Nestihli teda zákonnú 30 dňovú lehotu. Nemajú však na svojich stránkach dostupné obchodné podmienky, ani reklamačný poriadok, teda nemám možnosť si prečítať, čo z toho pre nich plynie.

Vedeli by ste prosím poradiť, ako sa môžeme brániť a čo mi v tomto prípade prináleží?

Ďakujem pekne
3 komentárov     zbaliť
ivka70 Vysavac bol v zaruke? Teda islo o zarucnu opravu alebo uz po zaruke a teda neslo o zarucny servis?
Zu_Zie jednalo sa o zarucny servis. tovar bol kupovany v e-shope, ktory odporucil autorizovany servis. k dnesnemu dnu je vysavac mimo zakonnej 2rocnej zaruky, no reklamacia bola podana este v zaruke
misoft Pokiaľ sa uplatní záruka - táto sa predlžuje o dobu, po ktorú je výrobok v oprave (prebieha reklamácia/ záručná oprava). Takže k dnešnému dňu nemáš vysávač mimo 2-ročnej záruky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    30 dni este neuplynulo, kedze je v zakone dane, ze ak 30. den pripadne na vikend alebo sviatok, posuva sa tento az na nasledujuci pracovny den.
    cize este v pondelok ta mozu kontaktovat a budu v zakonnej lehote.

    Čo ak servis nestihne 30dňovú zákonnú lehotu a nemajú dostupné VOP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.