Zavrieť

Porady

Záručná doba - autorizovaný servis

Prosím , kde by som si mohla naštudovať vyhlášku resp. zákon k záručným dobám , ktoré sa vzťahujú na nové vozidlá a vykonávanie servisných prehliadok .

Dnes mi totiž nechceli uznať na vozidlo PASSAT rok zakúpenia 12/2004 v rámci záruky opravu poťahu na sedadle , ktoré sa mi vo švíku začalo párať - je to na dĺžku cca 10 cm. Nechceli uznať z dôvodu , že nedávam robiť servisnú prehliadku autorizovanému servisu...čiže k nim , kde sme auto zakúpili .

Veľmi som sa naštvala , obvolala som skoro celé Slovensko....Porschce a podobne a zisťovala som ..... no zistila som , že som v práve .
Nakoniec som išla späť predajcovi a povedala ....nech mi dajú na papieri ...že mi neuznávajú opravu v rámci záručnej doby a okamžite s tým idem na Obchodnú inšpekciu .Po telefonáte s niekým z BA , zrazu mi oznámili , že mám štastie , že Bratislava je ku mne zhovievavá .....tak že oprava je uznaná v rámci záruky a mám v stredu budúci týždeň pristaviť vozidlo , že zmontujú sedačku a opravia .

Z uvedeného dôvodu Vás prosím , že by ma niekto mohol na nejaký materiál navigovať , kde by som sa k uvedenému dopátrala . Viem že hovorí o tom nejaká vyhláška , ktorá je v platnosti od 10/2004 ...ale neviem názov a číslo , aby som si ju mohla cez net pohľadať .Idem ešte pozrieť OZ , ale neviem ....

Ďakujem vopred .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    § 619-627 Obč.Z. je rozobratá záruka za vady. 24 mesačná záručná doba platná od 1.4.2004 (novelou 150/2004 Z.z.)
    Naposledy upravil JankaO : 20.04.06 at 15:21

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    na Tvojom mieste by som si oznacil lakom na nechty (alebo podobne) vsetky vymenitelne suciastky (tlmice, olejovy filter a pod.) alebo by som stal cely cas pri oprave. stalo sa, ze sa vymenili nove suciastky za stare. to je ako ked sa velmi rozdrapujes v restauracii a vymenia Ti jedlo, tak v tom novom je vysoka pravdepodobnost slin...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    josh
    na Tvojom mieste by som si oznacil lakom na nechty (alebo podobne) vsetky vymenitelne suciastky (tlmice, olejovy filter a pod.) alebo by som stal cely cas pri oprave. stalo sa, ze sa vymenili nove suciastky za stare. to je ako ked sa velmi rozdrapujes v restauracii a vymenia Ti jedlo, tak v tom novom je vysoka pravdepodobnost slin...

    Že by to bolo až také kruté
    Rozhodla som sa , že auto tam nenechám, nech si vymontujú sedačku , dúfam že tú nezamenia .
    Naposledy upravil Zita5 : 20.04.06 at 19:10

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    JankaO
    § 619-627 Obč.Z. je rozobratá záruka za vady. 24 mesačná záručná doba platná od 1.4.2004 (novelou 150/2004 Z.z.)
    Janka ďakujem Ti za príspevok , tieto vyššie uvedené paragrafy sú mi jasné , ale ešte existuje niečo konkrétne pre predajcov áut a autorizovaný servis .....tam je to obšírnejšie a to nemôžem nájsť .

    Sany je offline (nepripojený) Sany

    Sany
    Skúsim ti ten zákon cez víkend zistiť, mám kamaráta vedúceho servisu. Práve od neho viem, že určite môžeš chodiť na garančky aj do neautorizovaného servisu, len sú povinní použiť originálne náhradné diely počas záruky. Práve on s tým mal problém ako servis, ale nakoniec v Porsche Interauto uznali, že má pravdu on.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Sany
    Skúsim ti ten zákon cez víkend zistiť, mám kamaráta vedúceho servisu. Práve od neho viem, že určite môžeš chodiť na garančky aj do neautorizovaného servisu, len sú povinní použiť originálne náhradné diely počas záruky. Práve on s tým mal problém ako servis, ale nakoniec v Porsche Interauto uznali, že má pravdu on.
    Sany budem Ti veľmi povďačná . Lebo Obč.zákonik o záruke ako takej hovorí všeobecne .

    A.G. je offline (nepripojený) A.G.

    A.G.
    Máme auto na leasing od 6/2006. Pokazil sa nám ostrekovač. Vzťahuje sa na to záruka? A akú dlhú dobu?

    Záručná doba - autorizovaný servis

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.